Az Aranyszem többek között olyan neves operatőröket jutalmazott Legenda díjjal, mint Illés György, Kovács László, Hildebrand István, Jean Badal vagy Zsigmond Vilmos. Ketten, Vittorio Storaro és Törőcsik Mari kapták meg a fesztivál Eternity díját. A fesztivál egyik fő támogatója 2005 óta Zsigmond Vilmos volt. A Romwalter Béla és általa alapított 60 ezer dolláros Panavision-díjat Zsigmond Vilmos minden évben személyesen adta át a diákfilm-kategória győztesének. Az Aranyszemen minden évben odaítélték Az év operatőre díjat is, amelyet az a szakmabeli kapott, aki a benevezett filmek közül a zsűri szerint a legmagasabb művészi színvonalon valósította meg munkáját.
A fesztivál 14 kategóriában - diák, kísérleti, híranyag, mozi előzetes, zenés klip, reklám, televíziós showműsor, természetfilm, dokumentumfilm, dramatizált dokumentumfilm, kisjátékfilm, tévéfilm, nagyjátékfilm és nemzetközi, koprodukciós játékfilm - osztott ki díjat. 2015-ben a kategóriák száma eggyel gyarapodott: az Új Tehetségek! szekcióban bármilyen hosszúságú, műfajú, bármikor készített és bárki által készített filmmel lehetett nevezni, amelyben az operatőri érzékenység felfedezhető volt.
"Büszke vagyok az elmúlt 12 évre, ugyanakkor vallom, hogy mindent a csúcson kell abbahagyni. A szakmai legnagyobbjait méltó elismerésben tudtuk részesíteni, és meggyőződésem, hogy ez a verseny, amellett, hogy több fiatal magyar operatőr számára nyújtott szakmai kibontakozási lehetőséget, a magyar filmek népszerűsítéséhez is hozzájárult" - idézi a közlemény Novák Emilt.