A Fővárosi Ítélőtábla ítéletben részben megváltoztatta az első fokon eljáró Fővárosi Törvényszék döntését, és az alperes adidas Budapest Kft.-t négyszeresre felemelt összegben marasztalta el szabadalombitorlással elért gazdagodás visszatérítése címén, amelyet a cégnek 2002. március 23-ától középarányos kamattal együtt kell megfizetnie a felperes feltaláló javára.
Oroszi 2002-ben indított pert az adidas ellen szabadalombitorlás megállapítását és egyéb jogkövetkezmények alkalmazását kérve a bíróságtól, miután szabadalmát megmutatta az adidas szakembereinek. A cég a felajánlott együttműködést nem fogadta el. Tizenöt évvel később a sportszergyártó az Oroszi Lászlóéhoz nagyon hasonló cipőt dobott a piacra, erre a feltaláló perrel reagált. A bíróság 2012-ben jogerősen megállapította, hogy az Adidas Predator Precision és az Adidas Predator Mania nevű irányítósávos futballcipők a feltaláló szabadalmát bitorolták.
Mivel a tárgyalást évekre felfüggesztették, és a jogalap kérdése többször is megjárta a Kúriát, Oroszi László az anyagi igényeit csak 2014-ben terjeszthette elő. A pernek ez a végső szakasza zárult le a Fővárosi Ítélőtábla jogerős döntésével.
A hosszadalmas, több mint 14 évig tartó jogvita valószínűleg folytatódik, ugyanis a felek minden bizonnyal a Kúria végső döntését fogják kérni felülvizsgálati eljárás keretében.