A kormány döntése értelmében a Roma Parlamentnek el kell hagynia az épületet, mert ott roma kulturális központot hoznak létre. A kulturális központ megnyitójára a szószóló pontos időpontot nem tudott mondani, de jelezte: minden rendelkezésre áll ahhoz, hogy ha elkezdik, akkor mihamarabb be is fejezzék az épület átalakítását. Farkas szerint a romáknak sok kulturális értékük van, fontos, hogy tudjanak róla az emberek, és ne csak a származásuk miatt ismerjék a cigányokat.
Lapunk a VIII. kerületi önkormányzathoz fordult, hogy megtudjuk: pontosan milyen értékeket szállítottak el, továbbá hol tárolják ezeket addig, amíg nem készül el a kulturális központ. A válaszok: 1. a Roma Parlament minden, az épületben tárolt ingóságát. 2. a Józsefvárosi Gazdálkodási Központ egy erre minden szempontból megfelelő raktárban tárol, ami garantálja az ingóságok értékének megőrzését. A tárolás idejének azonban nincs köze a kulturális központ megnyitásának időpontjához.
Még októberben jelent meg váratlanul a rendőrséggel Kocsis Máté önkormányzata a Tavaszmező utca 6.-ban, hogy erőszakkal lakoltassa ki a Phralipe és a Roma Parlament cigány szervezeteket. Babos Béla, a Phralipe (a rendszerváltás előtt alakult első ellenzéki cigány szervezet) elnöke a Népszavának akkor azt mondta: életveszélyre hivatkoznak, ami teljesen "alibi", ráadásul szerződésben áll az önkormányzattal a Phralipe és nincs semmiféle tartozásuk sem. Az Emberi Erőforrások Minisztériuma azonban roma oktatási és kulturális központ létrehozását tervezi Budapesten, amelynek a tárca javaslatára a Tavaszmező utca 6. fog otthont adni – tájékoztatta az azóta már megszűnt Népszabadságot a józsefvárosi önkormányzat sajtóirodája még júliusban. Kocsis Máté kerülete szerint a Roma Parlament jogcím nélkül használja az épületet, és több százezer forint tartozást halmozott fel az önkormányzattal szemben. Az önkormányzatnak nincs jogszabályi kötelezettsége rá, hogy az ingatlan elhagyása után új helyiséget biztosítson a Roma Parlamentnek. Ennek ellenére a VIII. kerület a józsefvárosi roma önkormányzat közvetítésével tárgyalásokat kezdett a Roma Parlamenttel, és több lehetőséget is felajánlott, ahová elköltözhetne a szervezet. A Roma Parlament ezeket nem fogadta el.
Az épületben hat lakásban éltek, a lakókkal az önkormányzat megegyezett pénzbeli megváltással vagy cserelakás biztosításával. A Phralipével szintén sikerült megállapodni. „A megállapodás valóban megtörtént, azonban, azóta sem bólintottak rá a költözésre, így itt maradtunk, természetesen minden hónapba befizetve a számlákat – kommentált lapunknak a szervezet elnöke, hozzátéve: nem tudja most mi lesz velük. Horváth Aladár, a Roma Parlament elnöke azt mondta a Népszabadságnak, hogy bíróságon bizonyították: nincs tartozásuk. Az önkormányzat előzőleg erre hivatkozva mondta fel a havi 30 ezer forintos bérleti szerződést, és a bírósági döntés után sem kötött újat, hanem jogcím nélkülivé minősítette őket.