repülőgép;baleset;Pakisztán;

- Senki sem élte túl a pakisztáni légibalesetet - Videó!

Szerencsétlenül járt a PIA pakisztáni légitársaság PK-661-es járata. Az ATR-42 két légcsavaros, turboprop repülőgép fedélzetén 48-an utaztak, a gép Pakisztán északi részén, nem sokkal felszállás után eltűnt a radarképernyőről. A repülő Chitral város repülőteréről szállt fel, a főváros, Iszlámabád felé tartott, Szaddha Baltoni faluhoz egészen közel, a hegyoldalba csapódott.

A tragédia helyi idő szerint délután fél öt körül történt, az internetre felkerült videófelvétel szerint a roncsok nagyobb területen szóródtak szét, s még órákkal később is lángoltak. A 42 utas és a 6 fős személyzet valószínűleg nem élte túl a katasztrófát.

Az utasok között volt Pakisztán egyik legismertebb személyisége, a popsztárból lett muszlim hittérítő, Dzsunaid Dzsamsed. Az énekesnek 2,8 millió követője van Facebookon, s a világ ötszáz legbefolyásosabb muszlim személyisége között tartották számon. Két gyermekével együtt utazott a gépen.

A pakisztáni légihatóság tájékoztatása szerint a PK-661-es járat a tragédia előtt segélyhívást adott ki, majd hirtelen megszakadt a kapcsolat a légiirányítással. A környékbeliek azonnal a roncshoz siettek, majd a hadsereg alakulatai is bekapcsolódtak a mentésbe. A pakisztáni belügyminiszter orvosszakértőket küldött a helyszínre, hogy segítsenek a DNS-tesztek elvégzésében, az áldozatok azonosításában. Szemtanúk szerint legalább tíz holttest a felismerhetetlenségig megégett. Navaz Sarif pakisztáni kormányfő együttérzését nyilvánította az áldozatok hozzátartozóival.

Pakisztánban nem ritkák a légibalesetek, a legsúlyosabb tragédia 2010-ben történt, akkor egy Airbus 321-es zuhant le Iszlámabád közelében, akkor 152-en veszítették életüket.

Szerbia egyes egészségházaiban új szabályzat alapján dolgoznak az orvosok december 1-jétől, az újdonságok pedig, amelyek az orvos-beteg közötti kapcsolatra vonatkoznak és az új évtől lépnek életbe, sokaknál nyugtalanságot keltenek – írja a Vajdaság Ma.