Ilyen nem történt és nem is történhet meg - jelentette ki megkeresésünkre Sápi Andrea, a recski Gesztenyés Idősek Otthona vezetője, miután lapunk úgy értesült: a hamarosan kalapács alá kerülő ingatlanból már elkezdték kiköltöztetni az ott lakókat. A híreket Nagy Sándor, Recsk polgármestere is cáfolta. "Csütörtökön voltam az otthonban, mindenki a helyén volt. Sőt, előző nap fórumot is tartottak, ahol az intézményvezető állítólag mindenkit megnyugtatott: a lakók életében semmilyen változás nem lesz, minden marad a régiben" - mondta.
Az otthonban dolgozók és a lakók sorsa azután vált bizonytalanná, miután kiderült: a NAV 81,8 milliós adóhátralék miatt árverésre bocsájtotta az ingatlant, a licit december 26-án indul és 29-én ér véget. A kikiáltási ár 26 millió forint, ami jóval alatta van az ingatlan valódi értékének (a polgármester legalább 100 millió forintra becsüli). Az árverés kihirdetése a lakókat, hozzátartozókat, de még az önkormányzatot is meglepetésként érte. "Nem tudtunk róla, semmi jele nem volt, nemrég új gondozottakat is vettek fel. Az önkormányzat eddig mindenben partnere volt az intézménynek, ez a kapcsolat hirtelen megszakadt, nem tájékoztatnak minket" - mondta Nagy Sándor. A polgármester szerint egyébként az árverésből "nem lesz semmi", de ha mégis sikeres lesz, a fenntartónak biztosan van B-terve. Például átköltözteti a Gesztenyés otthon lakóit más intézményeibe.
A recski otthont a Sors-2002 Nonprofit Kft. működteti, a cégnek két másik idősotthona és egy gondozási központja is van Heves megyében. A recski otthon 49 fő ellátását biztosítja, egy- illetve kétágyas szobákban, jelenleg telt házzal működik. Az otthon jól felszerelt, Nagy Sándor szerint is teljes körű ellátást biztosít. A fenntartó szerint ebben az árverést követően sem lesz változás. Mint arra Tóth Péter, a Sors-2002 ügyvezetője felhívta a figyelmet, az árverésről szóló NAV-adatlapon is az szerepel, hogy az épület nem költözhető és szociális intézményként üzemel. Tóth a heol.hu-t úgy tájékoztatta, az otthon további működését az biztosítja, hogy már van egy kifizetett, több mint hét évre szóló szerződésük, így ha valaki meg is vásárolja az ingatlant, csak az épület állagmegőrzésére lesz jogosult. (Ez részben az alacsony kikiáltási árat is megmagyarázza).