A kormánypropagandát fújó lap több forrásból is úgy értesült, hogy Andor mellett nemcsak a szocialisták, hanem a Demokratikus Koalíció, valamint az Együtt is kiáll, mert a munkásságát elismerik, és nem keveredett botrányba az elmúlt évtizedek alatt.
A cikkben felidézik, hogy korábban az ellenzéki pártok azt nyilatkozták, olyan emberre lenne szükség a miniszterelnöki poszton, aki egyrészt elhivatott politikai irányban, viszont nem támadható, és elismert szakember. Molnár Zsolt, a szocialisták elnökségi tagja lapunknak korábban úgy fogalmazott a jelölt személyéről, hogy olyan pártok fölött álló, a napi pártpolitikától távol mozgó embernek kell lennie, aki képes integrálni a demokratikus ellenzék törekvéseit, sikerre vinni a választási kampányt és a győzelem után is képes az összefogás képviseletére.
Andor László közgazdász, a közgazdaság-tudomány kandidátusa, egyetemi docens, a neomarxista Eszmélet című társadalomkritikai folyóirat egykori főszerkesztője. 2005 és 2010 között a londoni székhelyű Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) igazgatósági tagja volt. 2010-től 2014-ig között az Európai Bizottság foglalkoztatásért, szociális ügyekért és társadalmi összetartozásért felelős biztosaként tevékenykedett.
Andor László 1998 óta a Magyar Szocialista Párt (MSZP) közgazdasági tagozatának vezetőségi tagja, 2005 óta tiszteletbeli társelnöke. 1998 és 2005 között a tagozat által kiadott Álláspontok című gazdaságpolitikai folyóirat szerkesztője. Az MSZP delegáltjaként 2002 és 2005 között a Fővárosi Közgyűlés Európai Integrációs és Külügyi Bizottságának tagja volt - írta a kormánypárti lap a baloldal lehetséges jelöltjéről.
A Népszava forrásai cáfolták, hogy Andor lenne a baloldal közös kormányfőjelöltje, szerintük ennek nincs valóságalapja.