A magántársulat Rusz Milán: Jávor Pali nagy mulatása című zenés darabbal kedveskedik a Katolikus Karitász, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat, a Gondozói Központ, A Családsegítő Központ pártfogoltjainak. Ivancsics Ilona alapító-művészeti vezető reméli, előadásukkal meglepetést és örömet okozhat azoknak, akiknek egyébként nincs lehetőségük színházba járni.
Akik csak filmvászonról ismerik a színészlegendát, Jávor Pált, talán nem is sejtik, milyen féktelen szenvedély jellemezte őt. A darab olyan eseményeket is bemutat a legendás színész életéből, amelyeket eddig még a színházi berkekben is csak kevesen ismertek. A cigány muzsikát szerető, nagy mulatós hírében állt Jávor Pál 57 esztendősen hunyt el, élete utolsó napjait a városmajori kórházban töltötte. A jávori anekdota szerint a nagy művész néhány nappal a halála előtt azonban még mulatott a kórház udvarán, két cigányzenész társaságában, akik társukat búcsúztatták. Jávor a szívéhez közel álló dallamokat hallva erőre kapott és lement a kórház udvarára együtt vigadni a zenészekkel, közben pedig elmesélte nekik életét és gondolatait színházról, világról, filmről és szerelemről.
Rusz Milán, a Magyarországi Szerb Színház igazgatója és egyben a darab írója, rendezője a színész személyes levelei, börtönnaplója, valamint kollégák elmesélései alapján állította össze a darabot hosszas kutatómunka eredményeként.
A címszerepet Benkő Péter kétszeres Jászai Mari-díjas színész játssza, a muzsikusokat a rendező, Rusz Milán és Suki István, a Rajkó Művészegyüttes prímása alakítják. A darabban olyan híres magyar dallamok csendülnek fel, mint a Daru madár fent az égben, a Hétre ma várom a Nemzetinél, a Fekete szárú cseresznye vagy a Deres már a határ.
Ivancsics Ilona, aki tíz évvel ezelőtt alapította meg alkotóműhelyét így fogalmazott: „Büszkeséggel tölt el, hogy 10. évadunkat kezdhettük idén ősszel. Visszatekintve az elmúlt esztendőkre, minden évadban átélhettük, hogy valamennyi előadásunkat teltházzal tisztelték meg. Mi egész évadban ünnepelünk, szeretném, ha Karácsonykor az örömünket megoszthatnánk azokkal, akiknek nincs lehetőségük színházba járni.” Színházvezetőként a nemzeti kultúra értékeinek ápolása mellett a legfontosabb feladatuknak a társulata közösségépítő tevékenységét tartja, ezért is reméli, hogy különleges estét ajándékozhatnak a hátrányos helyzetű családoknak.