10. Magyar férfi kosárlabda-válogatott
Régen várt magyar kosársiker szemtanúi lehettünk a 2016-os esztendőben. A férfi válogatott összes selejtezőbeli mérkőzését megnyerte, így 1999 után indulási jogot szerzett a sportág idei Európa-bajnokságára. A sorsoláson Stojan Ivkovic szövetségi kapitány együttese a C jelű hatosban kapott helyet, a Rióban olimpiai bronzérmes Spanyolország mellett a házigazda Romániával, a legutóbb Eb-hetedik Csehországgal, az olimpiai ötödik Horvátországgal, illetve Montenegróval küzd majd meg.
9. Dunaújvárosi Kohász KA
A magyar női kézilabda-bajnokság az elmúlt években a Győr és a Ferencváros versenyfutásáról szólt. A Dunaújváros csapata nem tudott beleszólni a két nagy küzdelmébe, ám a második számú nemzetközi sorozatban, az EHF-kupában győzni tudott. A végső sikerig vezető út igencsak rögös volt, ugyanis a legjobb tizenhat között csak több idegenben lőtt találatnak köszönhetően tudott túllépni a Siófok együttesén. Később az orosz Asztrahanocska és a dán Randers is szoros csatában maradt alul, egyedül a német Metzingen elleni fináléban tudtak könnyedebb győzelmet aratni.
8. Magyar labdarúgó-válogatott
Magyarország 44 év után kijutott az Európa-bajnokságra, ahol nem is vallott szégyent. Első mérkőzésén 2-0-ra legyőzte Ausztriát, majd az Izland elleni 1-1-et követően a későbbi győztes Portugália ellen a torna egyik legjobb mérkőzését játszva zártak 3-3-ra a felek. Bernd Storck tanítványai a legjobb tizenhat között Belgiummal kerültek szembe, ahol fájó, 4-0-s vereségbe szaladtak bele. Mindettől függetlenül többezres tömeg fogadta a Hősök terén a Franciaországból hazatérő játékosokat.
7. Telekom Veszprém KC
Fennállása harmadik Bajnokok Ligája döntőjét játszotta az akkor még MVM Veszprém nevet viselő férfi kézilabdacsapat, s sajnos a harmadikat is elbukta. 2002-ben a német Magdeburg, 2015-ben a spanyol Barcelona, tavaly pedig a lengyel Kielce múlta felül a magyar együttest a fináléban. A verségben pedig talán az a legfájóbb, hogy kilenc góllal is vezetett a Veszprém. A BL-fináléjának elvesztését leszámítva igencsak sikeres évet zárt a bakonyi együttes, hiszen a SEHA-ligában címet védett, csakúgy, mint a magyar bajnokságban és a kupában.
6. RB Leipzig
A 2009-ben alapított labdarúgóklub a negyed osztályban kezdte el rúgni a bőrt, majd az elmúlt három idényben három osztályt lépve a Bundesligában „találta magát”. A magyar válogatott, Gulácsi Pétert soraiban tudó RB Leipzig a legmagasabb osztályban sem illetődött meg, egy darabig még vezette is a Bundesligát, s végül másodikként, a Bayern München mögött három ponttal lemaradva vonulhatott telelni.
5. Magyar női vízilabda-válogatott
Remek évet zárt Bíró Attila együttese. A januárban, Szerbiában rendezett Európa-bajnokságon nem kis meglepésre a magyar hölgyek szerezték meg a győzelmet, 1991 és 2001 után harmadszor. Keszthelyi Rita pedig 23 lőtt góllal a torna legeredményesebb játékosának bizonyult. A hölgyek éremesélyesként utazhattak a riói olimpiára, ahonnan a 2008-as és 2012-es negyedik hely után szerettek volna éremmel hazatérni. A negyeddöntőben ötméteresekkel le tudták győzni Ausztráliát, ám a végső győztes amerikaiak ellen nem sok esély volt a döntőbe jutásra. Az oroszok elleni bronzmeccsen már-már elhittük, hogy összejön a hőn áhított érem, azonban az utolsó másodpercekben egyenlített az ellenfél, ötméteresekkel pedig már elveszítettük ezt a meccset.
4. Mercedes F1
Zsinórban harmadszor nyerte meg a konstruktőri világbajnoki címet a Mercedes Forma-1-es istállója. Csakúgy, mint az elmúlt két idényben, a csapat két pilótája zárt a pontvadászat első két helyén, ám ezúttal nem a brit Lewis Hamilton, hanem a német Nico Rosberg lett az egyéni világbajnok. Az együttes dominanciáját jól jellemzi, hogy a 21 futamból álló évadból 19 alkalommal diadalmaskodott. A Spanyol Nagydíjon a két versenyző összeütközött, míg Malajziában Hamilton az élről esett ki motorhiba miatt, Rosberg pedig rajtbalesete miatt csupán a harmadik helyig tudott előrelépni.
3. Real Madrid
Közel tökéletes szezont zárt a Real Madrid labdarúgócsapata. Noha a királyi gárda a bajnokságban csak második lett a Barcelona mögött, a Spanyol Kupából pedig Gyenyisz Cserisev jogosulatlan játéka miatt kizárta a szövetség, az összes többi megszerezhető trófea Cristiano Ronaldóék kezébe került. Előbb a városi rivális Atlético elleni Bajnokok Ligájában védték meg címüket, majd az Európai Szuperkupa fináléjában a Sevillát intézték el. Az év zárasaként a Japánban rendezett klubvilágbajnokságot nyerték meg, a csapat portugál világsztárját pedig Aranylabdával jutalmazták.
2. Kanadai férfi jégkorong-válogatott
Mindent megnyert 2016-ban a kanadai férfi jégkorong válogatott. A májusi világbajnokságon a csoportkörben csupán Finnország tudta legyőzni egy tét nélküli mérkőzésen Kanada válogatottját, amely az elődöntőben az Egyesült Államokat intézte el, a döntőben pedig visszavágott a skandináv alakulatnak a korábbi vereségért. A szeptemberi világkupát is kanadaiak nyerték, ugyanis a döntőben az osztrák, német, szlovák, szlovén, dán, svájci és francia játékosok alkotta európai mixcsapatot is legyőzték.
1. Leicester City
A legtöbb szakértő azt jósolta, hogy a Leicester City kiesik az angol labdarúgó-bajnokságból a 2015/16-os szezon végén. A fogadóirodák pedig 5000-szeres pénzt fizettek arra, hogy a rókák bajnokok lesznek. Talán még a legvérmesebb szurkolók sem gondolták, a világ egyik legerősebb pontvadászatában az élen zárhat a Leicester. Claudio Ranieri azonban annyira ütőképes alakulatot rakott össze, hogy a második Arsenalra tíz pontot verve megszerezte a klub fennállásának első bajnoki sikerét a legmagasabb osztályban. Az év második fele azonban már nem úgy sikerült, ahogyan remélték, noha a Bajnokok Ligájában bejutottak a nyolcaddöntőbe, a honi pontvadászatban újfent a kiesés elkerüléséért küzdenek.