Trump átmeneti csapatának rendelete alapján még december 23-án küldte meg az értesítést a washingtoni külügyminisztérium a diplomáciai képviseletek azon vezetőinek, akik nem karrierdiplomaták, hogy az új elnök beiktatásáig távozniuk kell posztjukról. Mivel a nagykövetek utódjának kijelölése és kinevezésének jóváhagyása meglehetősen hosszú folyamat, elképzelhető, hogy hónapokig nem lesz amerikai nagykövet olyan kulcsországokban, mint Németország vagy Nagy-Britannia, de a kanadai misszióvezető is politikai kinevezett, akárcsak a budapesti amerikai nagykövet, Colleen Bell.
Korábban az volt a gyakorlat, hogy a nagykövetek távozásáról egyéni megbeszélés alapján döntöttek, akinek iskoláskorú gyerekei vannak, annak minden további nélkül néhány hónappal meghosszabbították a tartózkodását, tekintettel voltak egyéni szempontokra.
Barack Obama szerdán a Fehér Házban búcsúfogadást tartott a politikai kinevezett nagyköveteknek, akik jórészt egykori nagy kampánytámogatói. Ezen a fogadáson többen is panaszkodtak erre az eljárásra, különös tekintettel arra, hogy a hírek szerint a megválasztott elnök felesége, Melania Trump nem költözik be az iskolaév végéig a Fehér Házba, hanem New Yorkban marad, hogy a legifjabb Trump-gyermek, a 10 éves Barron tovább járhasson a megszokott iskolájába. A New York Times úgy tudja, a politikai kinevezett misszióvezetők azt fontolgatják, hogy közvetlenül Rex W. Tillersonhoz, a jövendő külügyminiszterhez fordulnak, hogy járjon közbe a hosszabbításokért.