Bienerth tegnapi sajtótájékoztatóján azt mondta, hogy már találkozott elődjével, a szervezetet 23 évig irányító Gyárfás Tamással, a nemzetközi szövetség (FINA) alelnökével, az európai szervezet (LEN) kincstárnokával, az idei budapesti vizes világbajnokság szervezőbizottságának társelnökével. Megállapodtak arról, hogy együtt utaznak Lausanne-ba, ahol Gyárfás bemutatja az új sportági irányítót a FINA vezetőinek.
Lapunk tegnapi számában írtunk arról, hogy a fullank.hu című honlap értesülése szerint Sós Csaba szakmai alelnök és Fodor Szabolcs, az FTC úszószakosztályának vezetője is érintett egy roppant kellemetlen ügyben: a portál szerint a klubban a gyerekek oktatásáért beszedett havi díjak nem a klubot gazdagították. Tóth István, a szentendrei úszók vezetője – Bienerth egyik ellenjelöltje volt a vasárnapi közgyűlésen – arról beszélt, hogy több helyen tanítják képesítés nélküli haramiák (ezt Tóth mondta) úszni a gyerekeket, ami két okból is nagyon káros: elveszik a vízfelületet az egyesületi kereteken belül készülőktől, másrészt rosszul tanítják meg úszni a gyerekeket.
Bienerth ezzel a kérdéssel még nem foglalkozott, egy másikkal viszont már igen: a közgyűlésen még nem tudott válaszolni arra a kérdésre, hogyan oldja meg a konfliktushelyzetet a vízilabdázókkal, amely arról szól, hogy kevés a medence, ezért gyakoriak a viták a két sportág képviselői között az edzésidőkről. A MÚSZ új elnöke már találkozott Kemény Dénessel, a pólósok elnökével is, és együtt keresik a megoldást.
Bienerth mandátuma öt évre szól, de egy újságírói kérdésre azt válaszolta, szeretne 2024-ig, a reményei szerint sikeres budapesti olimpia és paralimpia végéig maradni, utána olyan embernek adná át a helyét, aki az úszásból érkezik, nyelveket beszél és kellően felkészül a feladat megfelelő ellátására. Az üzletember eddigi kitérői a sportba nem tartottak ennyi ideig. A Magyar Labdarúgó Szövetségben (MLSZ) három évig dolgozott nemzetközi igazgatóként, de amikor Csányi Sándor vette át az irányítást, azonnal megvált tőle és a nemzetközi szövetség (FIFA) jogi bizottságából is visszahívta. Még kellemetlenebbül végződött együttműködése a kézilabdázókkal, ahol két évig volt tagja az elnökségnek, ahonnan azonban a közgyűlés – a magyar sport történetében szinte példátlan módon – visszahívta, mert a testület tagjai nem akartak vele (és Borsos Attilával) tovább dolgozni. Úgy tudjuk, Bienerthtel szemben az volt a fő kifogás, hogy a nemzetközi szövetségben az ott már pozíciót betöltő magyarok kiszorításával szeretett volna vezető beosztásba kerülni.