Ám ezek ellenére a vetélkedőben helyet kapott többek között egy fideszes háttérember, Holbok Sándor, aki a Mengyi Roland korrupciós ügyében érintett Public Sector Consulting Kft. egyik tulajdonosa, több állami cégben is feltűnt, 2006-tól Habony Árpád kampánycsapatának tagja, Szájer József kabinetfőnöke is volt, 2010-ben pedig a Honvédelmi Minisztérium tanácsadója, valamint a tárca két cégének felügyelőbizottsági elnöke, továbbá a HM Arzenál Elektronikai Zrt. igazgatósági tagja lett - írta az Alfahír. Holboknak a kormány egyik kedvenc kommunikációs cégének tulajdonosával, Kuna Tiborral is volt közös érdekeltsége. Emellett a cégadatok szerint felügyelőbizottsági tag a Rogán Antal gyerekét nevelő Gubicza Ágoston cégében, az Eximbanknál egyedüli ajánlattevőként sikeresen pályázó GB & Partners Kockázati Tőkealap-kezelő Zrt.-ben, amely így egy 16 milliárdos tőkealapot kezelhet.
Holbok egyébként kétmillió forintot is nyert a műsorban, amelyet az Apropó Média Kft. készít, a cégben tavaly januárig részesedése volt a Habonnyal jó kapcsolatot ápoló Halkó Gabriellának, aki most a TV2 gazdasági és stratégiai igazgatója. A portál emlékeztetett, a közmédia a jobbikos Varga Dánielt végül nem engedte szerepelni, holott a válogató után már be is hívták a forgatásra. Az MTVA ezzel kapcsolatban annyit közölt, hogy a politikus a válogatón "nem mondott el mindent magáról", nem említette, hol dolgozik.
Nem a Habony-ember az egyetlen politikával kapcsolatba hozható személy, aki szerepelt a kvízműsorban: szerdán az Országház egyik osztályvezetője, Udvarhelyi Péter volt az este főjátékosa. Az Index szerint szerepelt a műsorban: Czibulya Balázs, Sokorópátka polgármestere, Tóth Róbert a Tolna Megyei Kormányhivatal kormánymegbízotti kabinet tagja, Safiánné Maginyecz Dóra szlovák önkormányzati képviselő, a kesztölci Reznyik Zsuzsi szintén szlovák nemzetiségi képviselő, Kopornaky Sándor pedig Kercaszomor település független polgármestere is. Szerepelt a Századvég külpolitikai igazgatója, Szabó Dávid József is, illetve Csatári Bence, a fideszes Nemzeti Emlékbizottság történésze, aki hét évig volt MTI vallásügyi tudósítója. Szerepelt még Kántor Erzsébet, a sülysápi polgármester testületi ügyintézője, és Bak Ákos Péter az Emmi, OH, Felsőoktatási Kutatás-fejlesztési Főosztály vezetője is.
Megkérdeztük a köztévét, hogy tudtak-e, hogy az említettek politikusok, tisztviselők. Illetve amennyiben nem, ki hibázott, és engedte őket szerepelni. Kobza Miklós sajtófőnök azt felelte, az összeállításban független alpolgármesterek és képviselők szerepelnek, a köztisztviselők pedig nem politikusok, "a produkció továbbra is fenntartja magának a jogot, hogy dönthessen arról, kiket szerepeltet a Maradj talpon! műveltségi vetélkedőben".