Mint fogalmazott, azoknak a polgároknak, akik Nagy-Britanniában dolgoznak, a lehető leghamarabb információhoz kell jutniuk annak kapcsán, mi történik velük azt követően, hogy a britek kiválnak az Európai Unióból. „Meg kell védenünk a cseh polgárok érdekeit” – fejtette ki a miniszter. Nem egyértelmű azonban, hogy nemzeti szinten megoldható-e a Londonnal való megállapodás.
A cseh belügyminiszter reményét fejezte ki, hogy Nagy-Britannia nem vezet be vízumkötelezettséget a cseh polgárokkal szemben. „London nem indulhat ki abból, hogy ha megnehezíti a beutazást az országba, a másik féltől teljesen más hozzáállást várhat” – fejtette ki a miniszter. „Azt remélem, hogy a saját kezünkbe vehetjük a sorsunk, mivel nem tudjuk, mennyi ideig tart egy végleges uniós megállapodás Nagy-Britanniával. Konzultálni fogunk a londoni belügyminisztériummal, de elsősorban a brit külügyminisztériummal állunk kapcsolatban. Úgy vélem, a konzultációk már aktívan zajlanak” – fejtette ki. Mindeközben Bohuslav Sobotka cseh miniszterelnök rendkívüli találkozót hívott össze a parlamenti pártokkal, melynek témája a Brexit lesz.
A brit legfelsőbb bíróság ma ismerteti döntését arról, hogy Theresa May kormányának kell-e kérnie előzetes parlamenti jóváhagyást a britek EU-ból való kilépése kapcsán.