A területet állami cég tulajdona, ők az üzemeltetők is, ami megkönnyíti az ottani rendezést. A tervezetben az szerepel, hogy a mountainbike-versenyeket az eredetileg is tervezett helyszínen a Testvérhegyen tartsák meg, nem a Hármashatár-hegyen. Előbbi területen ugyanis a dokumentum szerint nagyobb lehetőség nyílik az utóhasznosításra.
Az olimpia rendezési jogáért kiírt pályázat három szakaszból áll – emlékeztet a Fővárosi Közgyűlés elé kerülő anyag. Első körben Budapest az olimpiával kapcsolatos vízióját, a játékok megrendezéséről kialakított koncepcióját és stratégiáját 2016. február 16-án adta be a Nemzetközi Olimpiai Bizottságnak (NOB). A 2016. október 6-án benyújtott második kötet tartalmazta rendezéshez szükséges garanciákat, szervezeti, jogi kereteket és a helyszíntervek módosításait. A február 3-ig benyújtandó harmadik kötet témája az olimpiai játékok lebonyolítása, a tapasztalatok és az örökség felsorolása, valamint a végleges helyszíntervek bemutatása.
Eközben a Momentum Mozgalom gyűjti az aláírásokat saját népszavazási kezdeményezéséhez. A kérdés, amelyről népszavazást írnának ki, a következő: „Egyetért-e Ön azzal, hogy Budapest Főváros Önkormányzata vonja vissza a 2024. évi nyári olimpiai és paralimpiai játékok megrendezésére irányuló pályázatát?” Ezt a kérdést korábban más adta be, ám az elvérzett, ezért döntött úgy a mozgalom, hogy megpróbálják elfogadtatni a kezdeményezést, végül zöld utat kaptak a Fővárosi Választási Irodától. Facebook-oldalukon azt üzenték: „Egy olimpia hatalmas kiadást és korrupciós kockázatot jelentene az országnak. Stadionok helyett a közös jövőnket kellene építenünk.”
Hajnal Miklós szerint nem akarták, hogy a kormány beadja a kérdést, majd az aláírásgyűjtés megkezdését elhúzza szeptemberig, amikor a NOB dönt a 2024-es olimpia helyszínéről. Meghekkelve ezzel bármilyen más népszavazási kezdeményezést. A Momentum elnökségi tagja lapunknak nem tagadta, miután a szervezetnek jelenleg 140 tagja van, gondolkodtak azon, szabad-e elindítani az akciót. Öt nap alatt csak ők 40 ezer aláírást gyűjtöttek, ám a NOlimpiához már eddig is sokkal többen csatlakoztak, mert gyűjtenek ellenzéki pártok, közöttük a Magyar Kétfarkú Kutya Párt, illetve az aktivisták postán is küldenek szignókkal ellátott íveket.
„Bízunk abban, hogy ez a csoda nem három napig, hanem tovább tart” – fogalmazott Hajnal Miklós. A Momentum úgy számol, hogy meg lesz a fővárosi népszavazás kiírásához szükséges 138 ezer aláírás. Ha mégsem, hitük szerint az akcióból a NOB számára akkor is kiderül, hogy Budapesten sokan nem akarnak 2024-ben olimpiát. Szkeptikusak, nem szeretnék, hogy a kormány még többet költsön tanulmányokra, illetve a rendezésre, pedig a pénznek bőven lenne másutt helye. Ha a NOB számára ez világossá válik, most nem a magyar főváros nyeri a pályázatot. A mozgalom vezetői nem estek kétségbe attól, hogy a kormány propagandagépezete beindult ellenük. Annál is inkább, mert ezzel a mozgalom ismertségét növelik.
A Momentum a NOlimpia kampány után országjárásra indul, mert állítják, a programjukra sokan kíváncsiak.