középdöntő;női kézilabda Bajnokok Ligája;FTC-Rail Cargo Hungaria;Győri Audi ETO KC;

2017-02-06 06:50:00

Papírforma magyar győzelmek

Az FTC Rail-Cargo Hungaria és a Győri Audi ETO KC is győzelemmel folytatta szereplését a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének 2. játéknapján. A fővárosiak szombaton kilenc év után fogadhatták ellenfelüket újra a Népligetben, míg a kisalföldiek tegnap Görbicz Anita remek egyéni teljesítményének köszönhetően győzedelmeskedtek.

Népliget, végállomás. Dabasi és Syma-csarnokbéli kitérők után a Ferencváros játékosai szombaton úgy érezhették: megannyi albérletben töltött esztendő után hazatértek a Bajnokok Ligájában is. Természetesen nemcsak a kiváló kézilabdázókat, hanem az Elek Gyula Arénába a mérkőzés egészében fergeteges hangulatot teremtő Fradi-szurkolók is feldobta a visszatérés – a fanatikusokat az sem zökkentette ki a mindvégig hangos dalolászásból, hogy a német ellen kapuvédői lila felsőben léptek pályára.

Planéta szerint kár a hajráértFORRÁS: THUERINGER-HC.DE

Planéta szerint kár a hajráért FORRÁS: THUERINGER-HC.DE

A kézilabdapályán történtek persze nem is adtak különösebb okot arra, hogy a drukkerek mással foglalkozzanak. A zöldek kapusa, Bíró Blanka bravúrral mutatkozott be, a kontratámadásból pedig Faluvégi Dorottya juttatta előnyhöz a házigazdát. Noha 3-2-ig még kapaszkodott a válogatott jobbátlövő Planéta Szimonetta nélkül kezdő Thüringer, a 10. percben már 7-3-ra állt a párharc. A következő negyedórában ugyan felvette a kesztyűt a mérkőzést kimondva kimondatlanul is a jövő heti, német bajnoki rangadóra való felkészülésnek szentelő vendégcsapat, amely egészen 11-10-ig zárkózott fel, a félidőt megelőző percekben már újra a Fradi volt nyeregben, így fél óra után 15-10 állt az eredményjelzőn.

A térfélcserét követően amolyan örömkézilabdát láthatott az Elek-aréna továbbra is lelkes közönsége, miközben a németek 12 perc alatt csupán kétszer találtak be. A magasabb sebességre kapcsoló FTC állva hagyta ellenfelét; hiába kért rövid időn belül kétszer is időt a vendégeket felkészítő Herbert Müller, a villámgyors zöld-mezeseket nem tudta megállítani az ekkor már Planétával (is) rohamozó német bajnok. A hajrára még a sérüléséből visszatérő Szöllősi-Zácsik Szandra is beállt a Fradiba, amely csapat az egy héttel korábbi, Franciaországban aratott sikerét követően újabb értékes győzelmet aratott.

„Biztosan nagyon sok pluszt adott a lányoknak az, hogy újra abban a csarnokban játszhattak, ahol edzünk és a legtöbb időnket töltjük. Ettől is hazai pálya a hazai pálya. Természetesen a szurkolók támogatásától is, akik ma is csodálatos hangulattal töltötték meg az arénát” – nyilatkozta lapunknak a lefújást követően Elek Gábor, a budapestiek vezetőedzője. – Fizikailag vagyunk olyan állapotban, hogy a kritikus szakaszokban rá tudunk tenni egy lapáttal, így pedig a németek ellen is kirajzolódott a különbség. Bevallom, az első félidőben a támadójátékunk annyira nem tetszett. Lassabbak voltunk, a lerohanásainkban pedig nagyon biztonsági játékot játszottunk. Amint rágyorsítottunk az első félidő végén és a második játékrész elején, látványosan eredményesebbek lettünk – értékelt a tréner.

Egyébként nemcsak a zöld-fehérben játszók, s a magyar csapatért lelkesedők várták a honi ezüstérmes és a német első BL-randevúját, hanem Planéta Szimonetta is. A győri nevelésű válogatott jobbátlövő lapunk érdeklődésére bevallotta, hogy az utóbbi két hétben nagyon várta már a magyarországi utazást, hiszen amellett, hogy több családtagja a helyszínen követte mérkőzését, vasárnap plusz egy napot szülőhazájában tölthetett szerettei körében. A Fradi ellen három gólt szerző játékos csak az első 30 perc hajráját sajnálja.

„Reménykedtem benne, hogy legalább egy játékrész erejéig tudjuk tartani a Fradit, s ha az első félidő utolsó öt perce másképpen alakul, akkor azt mondom, hogy tökéletes lett volna a kép. Amit tudtam a Ferencvárosról, azt megosztottam a társakkal a felkészülés során. A maximumot nyújtottuk, ám mindenképpen az első félidőben kellett volna őket jobban megtartanunk, abban ugyanis biztos voltam, hogy amikor kijön a Fradi a második félidőre, rögtön az elején átrobog rajtunk” – értékelt a Népszavának a 38-szoros válogatott. Planéta szerint az összességében sima vereség mégis építőleg hat a Thüringer csapatára a szerdai, számukra kiemelten fontos Bietigheim elleni bajnoki mérkőzést megelőzően.

„Maximálisan szolgálta a felkészülésünket a budapesti párharc, ugyanis úgy gondolom, hogy lövő-kvalitásban és cselező-játékosok tekintetében is hasonlóan felkészült a Bietigheim (a német pontvadászat jelenlegi éllovasa – a szerk.), mint az FTC. A felkészülés szempontjából mindenféleképpen jó volt látni azt, hogy hogyan kell védekezni ilyen típusú játékosokkal szemben.”

Amint az várható volt, tegnap a magyar bajnok Győri Audi ETO KC is érvényesítette a papírformát a BL-ben. A Nora Mörk révén vezetést szerző, majd előnyét a 30 perc alapján kétgólnyira duzzasztó ETO győzelme az első félidei helyenként szoros állás ellenére sem forgott veszélyben. Győri részről a 11 gólt szerző Görbicz Anita mellett a második félórára jelentősen feljavuló védelem teljesítménye kiemelendő.

A BL következő játéknapján a Fradira és a Győrre is éles ütközet vár. Az FTC játékosai a csoportban egy ponttal mögöttük következő Buducnost vendégei lesznek vasárnap Podgoricában, míg a Győr – szintén a hét utolsó napján – az üldöző Larvikot fogadja.

A női BL hétvégi eredményei
Középdöntő, 1. csoport
FTC Rail-Cargo Hungaria-Thüringer HC 32-24
Astrakhanochka-Buducnost 21-34
HC Vardar-Metz 23-21
Az 1. csoport állása: 1. Vardar 11 pont, 2. FTC 9, 3. Buducnost 8, 4. Metz 4 (143-143-as gólkülönbség), 5. Thüringer 4 (149-164), 6. Astrakhanochka 0.
2. csoport
RK Krim Merkator-CSM Bucuresti 21-24
Larvik-FC Midtjylland 24-22
Team Esbjerg-Győri Audi ETO KC 26-32
A 2. csoport állása: 1. Győr 9, 2. Larvik 8, 3. Midtjylland 6 (150-151), 4. Krim Merkator 6 (155-173), 5. CSM Bucuresti 5, 6. Esbjerg 2.