Bokros Lajos;előválasztás;MoMa;

2017-02-07 06:03:00

Bokros még bízik az előválasztásban

Február közepéig várja a MoMa, hogy a baloldal visszaüljön a tárgyalóasztalhoz. Bokros Lajos pártelnök a Klubrádióban emlékeztetett, legutóbb január 10-én egyeztettek volna egymással a pártok az előválasztásról, ám az a forduló az MSZP kérésére elmaradt.

Tudomásul vették, hogy időközben Botka László lett a szocialisták miniszterelnök-jelöltje, ám a MoMa elnöke szerint ez azt jelenti, hogy a szocialisták a szegedi polgármestert indítják az előválasztáson. Nem szereti a mutyizást, az informális tárgyalásokat – reagált arra a hírre, miszerint egy politológus Gyurcsány Ferenc DK-elnök háta mögött egyeztetett több baloldali vezetővel. Bokros kitart a január 10-én elhalasztott tárgyalások folytatása mellett. Minden más „berepülés” teljesen felesleges időhúzás – fogalmazott.

Megírtuk, Botkát január 18-án hallgatta meg az MSZP elnöksége, és egy óra múltán egyhangúlag felsorakoztak kormányfő-jelöltsége mellé. Szeged szocialista polgármestere akkor a Népszavának világossá tette, nem akar amerikai típusú előválasztást, mert azt nagyon könnyen meghekkelheti a Fidesz. Kiderült, saját miniszterelnök-jelöltségéről a tárgyalóasztalnál szeretné meggyőzni a partnereket.

Gyurcsány Ferencről decemberi, a 168 órának adott interjújában Botka azt mondta, az ő személyes véleménye jobb a DK elnökéről, mint az átlag magyar választónak. Ennek ellenére: „az a fontos, amit a számok mutatnak: a választók stabil kétharmada nem szavazna arra a listára, amin ő szerepel.” Múlt szombati évértékelőjében Gyurcsány összeesküvéssel vádolta meg az MSZP, az Együtt, a Párbeszéd vezetőit és Botkát, az egyik politológust, „kéretlen királycsinálót” pedig azzal, hogy ő irányítja a cselszövést, amivel a volt miniszterelnököt és pártját ki akarják szorítani az együttműködésből.

A DK elnöke tegnap az InfoRádióban már arról beszélt, Lengyel László próbálta titokban rávenni Niedermüller Pétert, a DK alelnökét, hogy pártja elnökségével és elnökével szemben politizáljon. Lengyel lapunknak hétfőn nyilatkozva azt mondta: nagyon örülne, ha a demokratikus pártok és mozgalmak azon törnék a fejüket, hogy hogyan képesek a magyar társadalom érdekében egymással összefogni, és nem összevissza beszélnének.

A Párbeszéd tavaly októberben jelezte, közös egyéni jelöltekkel és közös demokratikus ellenzéki listával akarják 2018-ban legyőzni Orbán Viktort és a Fideszt. Az Együtt viszont közös egyéni jelöltekkel, ám külön országos listával indulna a választásokon.