A nőt korábban is keresték a rendőrök, hogy kihallgassák, de napközben nem érték el, ezért döntöttek az éjjeli intézkedés mellett. Miután az éjszakát a rendőrségen töltötte és reggel kihallgatták, gyorsan tisztázta magát, a nyomozást meg is szüntették vele szemben.
Bár a rendőröknek tudomása volt arról, hogy a nő várandós, mégis több szabálytalanságot követtek el, olyan fogvatartási szabályokat is megszegtek, amelyek nem csak terhesekre vonatkoznak. Az előállító helyiségbe helyezését megelőzően az egyébként kötelező ruházatátvizsgálását nem egy zárt szobában, hanem az előállító körlet folyosóján történt; a nőt nem vizsgálta meg orvos, mielőtt az előállító helyiségbe helyezték; maga a zárka is nagyon rossz állapotban volt.
A terhes nő panaszt tett, de a rendőrség csak az előállítás hosszának indokolatlanságát ismerte el. Az asszony nem hagyta annyiban, pereskedni kezdett. Ügye eljutott egész a Kúriáig, míg végre a rendőrség 2014-ben azt is elismerte, hogy az asszonyt meg kellett volna vizsgáltatni orvossal az előállító helyiségbe helyezést megelőzően, valamint a folyosón végrehajtott ruházatátvizsgálás is sértette az emberi méltóságát.
A nő ezek alapján indított kártérítési pert a Budapesti Rendőr-főkapitányság ellen. Az elsőfokú bíróság elhúzódó bizonyítási eljárást követően nem jogerősen 500 ezer forint kártérítést ítélt meg a napokban az előállítás indokolatlan hossza és az emberi méltóságot sértő ruházatátvizsgálás miatt.