A 13 hetes kurzus a felsőoktatási intézmény pécsi és zalaegerszegi képzési helyein indul, a végzett hallgatók a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) utánpótlás játékvezetőivé és játékvezető-asszisztenseivé válhatnak – mondta el Ács Pongrác, az ETK oktatási dékánhelyettese.
Puhl Sándor, az MLSZ játékvezetői bizottságának tagja - akit pályafutása során négyszer választottak meg a világ legjobb játékvezetőjének - a sport egészségmegőrzésben, a betegségek megelőzésében játszott szerepét kiemelve azt mondta: „úgy lesz minél kevesebb kórházi ágyra szükség, ha minél egészségesebben élnek az emberek.” Puhl szerint ehhez a játékvezetés is hozzájárul. A pályaalkalmassági kritériumokról szólva az egykoron világbajnoki döntőt is dirigáló sportember leszögezte: a játékvezetőkre jelentős pszichológiai nyomás nehezedik a csapatok és a szurkolók részéről is.
Betlehem József dékán hangsúlyozta, hogy egyre professzionálisabban kell érteni a labdarúgáshoz, ami megköveteli, hogy megfelelő szakmai tudás, felkészültség legyen mögötte. Takács Gyula, a PTE Egyetemi Hallgatói Önkormányzatának elnöke közölte: a játékvezetőként dolgozó hallgatók pénzkereseti lehetőséghez is juthatnak.
Ács Pongrác szerint ez a mérkőzések számától függően akár 50-100 ezer forintot is jelenthet számukra. Bogyay Zoltán, az MLSZ baranyai igazgatója arról beszélt, hogy szükség van új játékvezetőkre, mivel számuk országosan csökken.