Richard Clifont bíró azt várta volna, hogy bizonyítsa, „valóságos fenyegetést” jelent hét muszlim állam polgárainak beutazása. A bírók kérdéseire Trump jogásza igyekezett cáfolni, hogy muszlimokat diszkriminálna a beutazási korlátozás. Washington állam keresetéhez 16 másik szövetségi állam is csatlakozott. A fellebbviteli testület még a héten dönt, engedélyezi-e Trump tilalmának visszaállítását, vagy fenntartja a seattle-i bíró, James Robart döntését, aki az egész országra kiterjedően újra engedélyezte a beutazásokat.
Trump, aki „úgynevezett bíróként” hivatkozott Robartra, a fellebbviteli testületre is próbált nyomást gyakorolni. Twitteren azt írta: „Ha az amerikai kormány nem nyeri meg a pert, soha nem leszünk biztonságban” – riogatott az elnök. Trump már jelezte, ha San Franciscóban elbukják a fellebbezést, akkor a legfelsőbb bírósághoz fordul a kormány.
Botrányosan folyt az igazságügyi tárca élére jelölt Jeff Sessions meghallgatása a washingtoni szenátusban. Az alabamai szenátor kinevezését is ellenzik a demokraták. Elizabeth Warren massachusetts-i szenátor az ülésen megpróbálta felolvasni Martin Luther King özvegyének, Coretta Scott Kingnek a levelét, amelyet még 1986-ban, Sessions szövetségi bírói jelölésekor írt a szenátusnak, rasszizmussal vádolva a jelöltet. A szenátus republikánus többsége egy régi szabály alapján 49-43-as szavazataránnyal elnémította Warrent. A baloldali demokrata politikus így Facebookon olvasta fel a levelet. „Engem elnémíthatnak, de az igazságot nem” – mondta Warren, akit a demokraták jövendő elnökjelölt-reménységei között emlegetnek. A szenátor Sessions jelölése ügyében már nem is kaphat szót.