Real Madrid;La Liga;22. forduló;

2017-02-13 06:53:00

Megizzadtak Ronaldóék

Maradt a spanyol labdarúgó bajnokság élén az üldözőknél két mérkőzéssel kevesebbet játszott Real Madrid, de a királyi gárda nagyon megszenvedett a három pontért az utolsó helyezett Osasuna otthonában.

Ami mindenképpen pozitívum a vendégek trénere, Zinédine Zidane számára, hogy újra pályára léphetett Marcelo, Modric s a Napoli elleni szerdai Bajnokok Ligája nyolcaddöntőn hírek szerint már Gareth Bale-re is számíthat. Sokáig simának látszott a meccs, a 24. percben Cristiano Ronaldo szerezte meg a vezetést a vendégeknek egy gyönyörű támadás után. Gólja értékéből az sem von le, hogy a pamplonaiak kapusa hatalmasat hibázott.

A 33. percben aztán váratlanul egyenlítettek a hazaiak, így ismét nyílttá vált a meccs. A 62. percben Isco ismét a Realt juttatta előnyhöz, majd már a hosszabbítás pillanataiban Lucas Vázquez állította be az 1-3-as végeredményt. Zidane elismerte, hogy a a hazaiak nagyon megnehezítették a dolgukat, s a pályán nem köszönt vissza a két együttes közötti 39 pontos különbség.

A Real Madriddal szemben az FC Barcelona valóban remek teljesítményt nyújtott. Igaz, az Alavés sokáig tartani tudta a lépést a katalánokkal, de Luis Suárez 37. percben szerzett találatával meg is pecsételődött a hazaiak sorsa. Még a szünet előtt Neymar növelte az előnyt. A második félidőben további négyet gurítottak a katalánok Messi, Alexis (öngól), Rakitic, majd Suárez találatával, ezzel megsemmisítő, 0-6 lett a vége. Mégsem volt teljes Luis Enrique, a vendégek edzőjének öröme. Aleix Vidal ugyanis horrorszerű sérülést szenvedett a 87. percben, így a jobbhátvéd az egész szezonra kiesik majd.

La Liga, 22. forduló. Espanyol-Real Sociedad 1-2, Betis-Valencia 0-0, Alavés-Barcelona 0-6, Athletic Bilbao-Deportivo La Coruna 2-1, Osasuna-Real Madrid 1-3, Villarreal-Málaga 1-1, Leganes-Sporting Gijon 0-2. Ma rendezik meg az Eibar-Granada találkozót.

Az élcsoport. 1. Real Madrid 49, 2. Barcelona 48, 3. Sevilla 43.