Nos, mint az MTI beszámol róla, Horváth Csaba hangsúlyozta: jegyzőkönyv tanúskodik arról, hogy bár az olimpia elvi támogatását felvállalta az ellenzék, "kérdőjelként" vetette fel egyebek mellett az egészségügy és a szociális ellátórendszer helyzetét. Minden olyan kezdeményezés felkarolandó, amely figyelmet irányíthat a fővárosra, ugyanakkor vannak kockázatok és veszélyek is.
Tarlós István azon kijelentésére, hogy kellő számú, népszavazásra irányuló aláírás összegyűlése esetén "erősen el fog gondolkodni", nem kellene-e visszavonni a pályázatot, a szocialista politikus úgy reagált: gyáva, de hatásos lépés lenne a visszakozás. A főpolgármester nyíltan beismerte, hogy ráébredt a problémákra, és nem mer szembenézni a budapestiek véleményével - jelentette ki Horváth Csaba, aki a vasárnapi boltzár ügyében kialakult helyzethez hasonlította a jelenlegit.
A szocialista politikus közölte: jövő szerdára benyújtanak egy javaslatot arról, hogy még szeptemberre, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság döntése előtti időpontra tűzzék ki a népszavazást. A költségvetésről szólva Horváth Csaba úgy fogalmazott: Budapest már rég nem a maga ura, a városvezetés sem a napi feladatokkal, sem a beruházásokkal nem tud megbirkózni. A tervezett 122 milliárd forintos hitelfelvétel arról tanúskodik, hogy Tarlós Istvánék a kormány céljait szolgálják - tette hozzá. Felháborítónak nevezte, hogy a főváros csak "alamizsnát" kap a Magyarországnak járó uniós támogatásból a következő ciklusban. Szavai szerint a kormány ellopja a budapestiek pénzét, a főpolgármester pedig asszisztál ehhez.
Megjegyezte: napi 20 milliárd forintnyi adót fizetnek be a fővárosiak, amiből futná arra, hogy tiszták legyenek az utcák. Ehhez képest a vezetés sem a takarítást, sem a hólapátolást nem tudja megoldani, a Fővárosi Közterület-fenntartó Nonprofit Zrt. ellehetetlenült. Ezért a jövő heti közgyűlésen javaslatot tesznek a dolgozók 30 százalékos béremelésére két részletben - közölte Horváth Csaba.
Szaniszló Sándor MSZP-s fővárosi képviselő arról beszélt, hogy Tarlós István a sajtótájékoztatóján nem hozta szóba a Rác fürdőt, amelyről szerződéstervezetet ír Budapest a Magyar Fejlesztési Bankkal. A szocialista politikus azt kérte, hogy a létesítmény "lepasszolása" a pénzintézetnek a nyilvánossága kontrollja mellett történjen, ugyanis véleményük szerint "az Orbán-klánhoz" kerülhet a fürdő.
A 4-es metró körül kirobbant botrányról, az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF) jelentéséről szólva Szaniszló Sándor egyebek mellett kiemelte: azoknak, akikről bebizonyosodik, hogy közpénzt tulajdonítottak el, szembe kell nézniük az igazságszolgáltatással.