FC Barcelona;La Liga;24. forduló;

2017-02-27 06:53:00

Madridban vette át a vezetést a Barcelona

A vendégként pályára lépő FC Barcelona 2-1-es győzelmét hozta a spanyol élvonalbeli labdarúgó bajnokság (La Liga) 24. fordulójának tegnap lejátszott rangadója.

Az utóbbi hetekben haloványabb teljesítményt nyújtó, ezért többször kikezdett katalánok a héten a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében értékes idegenbeli győzelmet arató Atlético Madrid otthonában diadalmaskodtak.

Az első játékrészben bár a hazaiak alakítottak ki helyzeteket, az Atlético részéről a közelmúltban többször is eredményes Antoine Griezmann és Gameiro sem talált be, mint ahogyan a másik oldalon a rettegett Messi, Neymar, Suárez trióval rohamozó Barcelona sem. A szünet után aztán felpörögtek az események: a 64. percben Rafinha szerzett vezetést a vendégeknek, kisvártatva azonban Diego Godín és az Atlético egalizált.

A már-már döntetlennel végződő párharcnak elkönyvelt találkozó végén a csattanó a hajrában következett: a rendes játékidő vége előtt 3 perccel az ötszörös aranylabdás Lionel Messi találata alakította ki a 2-1-es végeredményt. Sikerének köszönhetően a címvédő Barcelona átvette a vezetést a táblázat élén.

A La Liga hétvégi eredményei. Pénteken játszották: Las Palmas-Real Sociedad 0-1. Szombati eredmények: Alavés-Valencia 2-1, Betis-Sevilla 1-2, Leganes-Deportivo 4-0, Eibar-Malaga 3-0. Vasárnap: Espanyol-Osasuna 3-0, Atlético-Barcelona 1-2.

Az élcsoport: 1. Barcelona 54 pont (24 mérkőzés alapján), 2. Real Madrid 52/22, 3. Sevilla 52/24.