Az ember csak kapkodja a fejét és fogalma sincs, kinek higgyen. Nagyapám minden reggel egy kupica pálinkával kezdte a napot, és kilencven akárhány évesen, órákkal a halála előtt is azt kérte, a kedvenc pálinkájával nedvesítsék meg az ajkát. Időnként azt a reggeli kupicát napközben is megtoldotta néhánnyal, és akkor a fél család nem bírt vele.
Eddig azt ajánlották az orvosok, hogy ha hosszú életűek akarunk lenni, akkor naponta legalább egy pohár vörösbort igyunk meg. Az jót tesz, mert tágítja az ereket és egyben csökkenti a vérnyomást. Ezzel is jó vigyázni, mondták, mert aki túlzásba viszi, előbb-utóbb ráléphet a saját kezére.
Most azt olvasom: a sör mindkettőnél egészségesebb. A friss kutatások szerint napi egy korsó a leghatásosabb gyógyszer az Alzheimer-kór megelőzésére, kifejezetten ajánlják fogyókúrázóknak. A sörben minden alapvető – és nem alapvető – fontosságú aminosav megtalálható – vallja Dr. Stephan Domenig, a sörkutatás ásza. Egy időben a nektársört itatták a kismamákkal, akiknek kevés tejük volt, de amióta nincs nektársör, pótolható a híres Guinness-szel is.
Valami azért nem kerek sör ügyben sem. Aki sok sört iszik, sörpocakot ereszt, az pedig nagyon egészségtelen. Amerikai orvosok már tudják, hogy a hasüregben lévő zsírszövet növeli az infarktus veszélyét, és aki sörhasat növeszt, ki van téve az elbutulásnak is.
Van egy kedvenc viccem. A kutatók egy öreget faggatnak, mi a hosszú élet titka. Az elgondolkodik, majd azt mondja: reggel egy tizennyolc éves kislány, délben egy másik, este a harmadik. Hány éves tetszik lenni? – kérdik döbbenten a kutatók. Harminchárom.