A párt társelnöke szerint az Állami Számvevőszék ellenőrizhetné a nyilatkozatok valóságtartalmát és ha valakiről kiderül, hogy hazudott, akár börtönbe is kerülhetne. Szél szerint erre azért van szükség mert mára szappanoperaszerűvé vált, ami a parlamentben a vagyonnyilatkozatok terén történik, mindez pedig a politika presztízsét rombolja.
Ha az LMP rendszere lenne érvényben, akkor például Rogán Antal is megütné a bokáját. Megírtuk, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter bevallásában egy bejegyzés alatt álló találmányt is feltüntetett. Ezt azonban saját korábbi közlése szerint tavaly már eladta. Felmerül a kérdés, vajon melyik nyilatkozat tükrözi a valós állapotot, hiszen a hamis képviselői „vallomásokat” semmi se tiltja.
Orbán Viktor is szegényedett (legalábbis papíron), bevallása szerint korábbi három helyett már csak két - egy budapesti és egy felcsúti - ingatlannak tulajdonosa. A kormányfő megtakarításai is csökkentek egy év alatt, 5 millióról 742 ezer forintra. Azt nem tudni, hogy például felesége, Lévai Anikó mekkora vagyonnal rendelkezik, hiszen az ő nyilatkozata nem nyilvános, a hozzátartozók vagyonbevallását csak a mentelmi bizottság vizsgálhatja, de ki nem adhatja.
A lapunknak nyilatkozó jogászok szerint a képviselők felszínesen szabályozták saját vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettségük kereteit. A jogszabály általánosan annyit ír elő, hogy a képviselőnek vagyonnyilatkozatot kell tennie. A törvény melléklete alapján az ingatlanban vagy a gazdasági társaságban meglévő tulajdonról viszonylag pontosan kell vallani, ám másra - így például találmányokra - semminemű pontosító szabály nem vonatkozik.