középdöntő;női kézilabda Bajnokok Ligája;FTC-Rail Cargo Hungaria;Kovacsics Anikó;Győri Audi ETO KC;2. csoport;

2017-03-13 06:51:00

Bajnokok Ligája - A budapesti találkozóban bízva

A női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének 2. csoportját megnyerő Győri Audi ETO KC tegnap idegenbeli győzelemmel, a csoportjában másodikként záró FTC-Rail Cargo Hungaria szombaton, hazai pályán elszenvedett vereséggel fejezte be szereplését a kupasorozat csoportkörében. A férfiaknál győzött a Veszprém is.

A februári, győri remi után Norvégiában szinte végig vezetve múlta felül a Larvikot a magyar bajnok kisalföldi együttes. Az aktuális hazai kiírás tabelláját is megnyugtató előnnyel vezető ETO félidőre kétgólos előnnyel térhetett, a térfélcserét követően pedig volt, hogy hattal is elhúzott. Görbicz Anitáék végül egygólos fórt megőrizve 26-25-re nyertek. Ennek az eredménynek (is) köszönhetően a negyeddöntőben a Metz együttesével találkozó vidéki zöld-fehérek öt pontot vertek a csoportmásodikra.

Egy nappal korábban a népligeti otthonában, az Elek Gyula Arénában a Buducnost Podgorica ellen is a korábban megszokott támogatásban részesült a Ferencváros női csapata, hiszen Elek Gábor tanítványait 1400 fanatikus buzdította a kezdő sípszótól a lefújást jelzőig. A fantasztikus buzdítás ellenére 10 percig gólképtelenek voltak a vendéglátók, akik kezdeti négygólos hátrányuk ellenére a 23. percben már előnyben kézilabdáztak, összességében mégis kikaptak 24-23-ra. A fővárosi zöldek bár mindent megtettek érte, képtelenek voltak megismételni a korábbi bravúrt, amikor montenegrói riválisukat vendégként győzték le. „Teljesen más Podgorica jött ki most a pályára, mint amelyikkel egy hónapja Montenegróban találkoztunk” – nyilatkozta a Népszavának a lefújást követően Kovacsics Anikó, a vendéglátó kétszeres BL-győztes irányítója. – Pozitívum, hogy egy ilyen erősségű ellenféllel szemben is szoros mérkőzést tudtunk játszani, ez csapatunk erejét jelzi. El kell ismernünk viszont, hogy a második félidőben védekezésben és támadásban is nagyon ment a vendégeknek.”

Annak ellenére, hogy a hat mérkőzésből álló középdöntőt egy-egy döntetlennel és vereséggel zárta az FTC, nincs oka elkomorodni a csapat híveinek, hiszen a ferencvárosi lányok felülmúlták az előzetes várakozásokat, csoportjuk második helyezettjeként jutottak tovább. „Csak pozitívan tudom értékelni a középdöntős szereplésünket, annak ellenére is, hogy az utóbbi két meccsünk nem úgy sikerült, ahogyan szerettük volna” – folytatta Kovacsics. – Különösen a Thüringer vendégeként elveszített pont fájó, ugyanakkor a középdöntő alapján nem tudnék olyan csapatot említeni, amely mind a hat találkozóján a legjobb formáját nyújtotta volna. A csapatra büszke vagyok, a további szereplésünk megfelelő alapját letettük.”

A női kézilabda BL hétvégi eredményei
1. csoport
Szombaton játszották: FTC–Buducnost Podgorica 23-24, Astrakhanochka–Metz 20-28, Vardar-Thüringer 36-26.
Az 1. csoport végeredménye: 1. Vardar 15 pont, 2. FTC 14, 3. Buducnost 14, 4. Metz 10, 5. Thüringer 5, 6. Asztrahanocska 2
2. csoport
Szombat: Krim Mercator Ljubljana– Midtjylland 21-27. Vasárnap: Esbjerg–CSM Bucuresti 20-25, Larvik–Győr 25-26.
A 2. csoport végeredménye: 1. Győr 17 pont, 2. Larvik 12, 3. CSM Bucuresti 11, 4. Midtjylland 10, 5. Krim Mercator Ljubljana 6, 6. Esbjerg 4
A negyeddöntő párosításai: Metz-Győri Audi ETO KC, Midtjylland-Vardar Szkopje, CSM Bucuresti-Ferencváros, Buducnost Podgorica-Larvik. Az első mérkőzéseket április 7. és 9. között, a visszavágókat egy héttel később rendezik.

Miután a másik csoport első vasárnapi találkozóján a címvédő CSM Bucuresti a papírformának megfelelően felülmúlta az Esbjerg csapatát, eldőlt, hogy az FTC ellenfele a budapesti négyes döntőbe jutásért a román egylet lesz. Kovacsics szerint az ellenfél kilétének nincs jelentősége, jöhetett volna a dán Midtjylland vagy a norvég Larvik is. „A Győrt elkerültük, a másik három csapattal kapcsolatban viszont korábban is azt mondtam, hogy nem tudtam volna kiválasztani, hogy melyik a legideálisabb a számunkra. Mindegyik lehetséges ellenfelünknek voltak nagyon jó napjai és gyengébb meccsei is, s egyaránt nemzetközi szinten jegyzett játékosok alkotják a kereteket. Fel fogunk készülni, s mindent megteszünk a sikerért a negyeddöntőben is” – fogadkozott a 25 éves játékos, aki jól ismeri egykori csapatának, a Győrnek a következő ellenlábasát is, hiszen az FTC kétszer is legyőzte a Metzet a középszakaszban.

„Megnehezíthetik a győriek dolgát, mégis úgy gondolom, nem lesz velük problémája a Győrnek. Persze, női kézilabdában bármi lehetséges, ám aligha hiszem, hogy a Győr számára gondot okozhat majd a franciák legyőzése. Szurkolok a győrieknek, hogy ott legyenek a négy között, s nagyon örülnék, ha két csapat lenne ott Magyarországról a négyes döntőben” – utalt sokat sejtetően az FTC céljaira is Podgorica kapuját öt góllal terhelő kézilabdázó.

A magyar sport kedvelői és a kézilabdabarátok vágyai alighanem egyeznek Kovacsics Anikóéval.

Győzelmével harmadik a Veszprém
Hazai közönsége előtt, hátrányból fordítva győzte le 34-28 arányban leendő trénere jelenlegi csapatát, a német Flensburg együttesét a Telekom Veszprém a férfi kézilabda BL szombati játéknapján. Ljubomir Vranjes tanítványai félidőben még 18-17-re vezettek, a térfélcserét követő gyors támadások és a kapus Mirko Alilovic remek formájának köszönhetően azonban a magyar bajnokcsapat játékosai fokozatosan tudták növelni előnyüket. A házigazda így az A csoport 3. helyezettjeként jutott tovább. A nyolcaddöntők első mérkőzéseit március 22. és 26. között, a visszavágókat pedig egy héttel később rendezik.