kilencosztályos iskola;

- Vita a kilencosztályos iskoláról

Nincs egyetértés a kormányon belül a kilencosztályos általános iskola bevezetéséről, az iskolarendszer átalakításáról csak a szakmával való egyeztetést követően dönthet a kabinet – írta meg a Magyar Idők.

A már beharangozott 2019-es indulási idő szinte biztosan nem tartható az óvodát követő iskolaelőkészítő, felzárkóztató évfolyam indítására, mert a kormányon belül, illetve a kabinet és szakmai szervezetek, továbbá a szakszervezetek között sincs egyetértés.

A kormányzati napilap, a Magyar Idők emlékeztet rá: Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere a hónap elején jelentette be, hogy elindulnak a kilencosztályos általános iskola irányába, ami – elmondása szerint – egyfajta „preschoolt”, előiskolát jelentene. Hozzátette, a kérdésről szakmai egyetértés alakult ki és hamarosan a társadalmi vita is elkezdődhet róla.

Lázár János kancelláriaminiszter ugyanakkor a közelmúltban többször is úgy nyilatkozott, a következő három évben biztosan nem születik döntés az iskolarendszer reformjáról, Palkovics László oktatási államtitkár pedig nemrég még csak a szakmai vita megkezdését harangozta be. A pedagógus-szakszervezetek is azt jelezték, hogy nem volt semmilyen előzetes egyeztetés, a miniszter bejelentése váratlanul érte őket. Az eddig megismert tervek szerint a három év óvoda után építenének be egy alaposztályt és csak ennek elvégzése után indulna az alsó tagozat négy évfolyamán az oktatás.

lásd még: Kilencosztály - Már a 2019-es tanévtől bevezetnék

Tovább folytatódik a konduktorok megalázása, a sérült csecsemők, gyerekek és felnőttek totális cserbenhagyása a Pető intézet kormány-közeli vezetésében. Az elmúlt héten 10 konduktor kényszerült arra, hogy elhagyja a Petőt, mert nem voltak hajlandóak aláírni a megalázó új szerződésüket, ami semmibe veszi 30-40 év munkáját, és ellehetetleníti sérült, kerekesszékes emberek életét - írja a közösségi portálon Szabó Tímea, aki kiemelt figyelmet fordít az egészségügy helyzetére.