szerződés;Hosszú Katinka;Iron Aquatics;Duna Aréna;

2017-03-31 07:51:00

Hosszúék szerződés híján

Írásban válaszolt tegnap a Népszava hétfőn feltett kérdéseire Hosszú Katinka. A háromszoros olimpiai bajnok reagálásából egyértelműen kiderül, hogy klubjának, az Iron Aquaticsnek nincs aláírt szerződése a Duna Aréna használatára. Azt is megtudhatjuk, hogy a Nemzeti Sportközpontok (NSK) dönt arról, ki, mennyit használja a vízfelületet. Dala Tamás, az NSK vezetője lapunknak két alkalommal is azt mondta, nem az általa vezetett szervezethez tartozik a Duna Aréna.

- Úgy tudjuk, hogy nincs aláírt szerződésük a Duna Aréna használatáról, és egyelőre nem is tudják teljes időben használni az Önök részére fenntartott 50 méteres medencét, mert még gyűjtik a jelentkezőket. Ennek ellenére Darnyi Tamás növendékei csak a műugró-medencét használhatják, akkor is, amikor üres az 50 méteres medence. Miért?

- Az Iron Aquatics mellett a Learn To Swim úszásoktatás magasabb létszámú csoportjai és a magyar válogatott tagjai is használják a Duna Aréna 50 méteres bemelegítő medencéjét. Darnyi Tamás úszóklubja a szinkronúszó medence mellett egy mobil medencével, illetve egy 25 méteres medencével, illetve egy tanmedencével rendelkezik. Örülök, hogy sikerült megoldaniuk a vízfelület kérdését, és nem szenvednek hiányt semmiben.

- Kivel kötöttek szerződést – ha kötöttek - a Duna Aréna medencéinek kizárólagos használatára?

- A Duna Aréna használata az Iron Aquatics úszóklub számára azonos feltételekkel és megegyezés alapján biztosított, mint Darnyi Tamás úszóiskolájának, illetve az úszókomplexumban edző egyéb sportegyesületeknek a vízilabda, illetve a szinkronúszás berkeiből.

- Ha esetleg nincs ilyen szerződésük, akkor kitől kaptak engedélyt vagy ígéretet a medencék kizárólagos használatára?

- A medencét nem kizárólagosan az Iron Aquatics használja. A magyar úszóválogatott a rendelkezésre álló 10 pálya felén végzi a felkészülését a nyári világbajnokságra. Ezekben a kérdésekben a Nemzeti Sportközpontok illetékes.

- Mekkora háttér kell egy ilyen klub létrehozásához, hány munkatársa van a klubnak, és hányan foglalkoznak közvetlenül kizárólag Hosszú Katinka felkészülésével, illetve egyéb dolgaival?

- Az Iron Aquatics versenyúszóit Darren Ward és két segédedzőnk, Adam Fulton és Lazar Zlatic készíti fel a versenyekre. Az újonnan indult Learn to Swim úszásoktatás programunkban jelenleg 6 edző vesz részt és további 4 fő látja el a klub adminisztratív feladatait. A személyes felkészülésemet Bihari Zoltán masszőr, Dudás Dániel edzőtársam és természetesen Shane támogatja.

- Igaz-e, hogy Önnek és férjének, Shane Tusupnak fejenként 60-60 millió forintot ígértek, az összeg egy részét természetben kapják, és ennek része a Duna Aréna használata?

- A budapesti vizes vb népszerűsítésében kizárólag én veszek részt 25 millió forint ellenében. Shane Tusup nem szerepel a szerződésben, sem a Duna Aréna kizárólagos használati joga.

- Előny vagy hátrány, egy hazai világbajnokságon toronymagas esélyesként elindulni?

- Mindenféleképpen előny, hogy hazai közönség előtt, abban a komplexumban versenyezhetek, ahol maga a világbajnokság is megrendezésre kerül. A hangulat biztosan óriási lesz, de hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem rak majd plusz felelősséget ránk, úszókra a hazai rendezésű világverseny.

- Érez-e magán plusz nyomást emiatt, illetve a különböző sajtóeseményeket hogyan tudja összeegyeztetni a napi 6-8 óra edzéssel?

- Több mint négy éve folyamatosan napi kétszer edzem, reggel és délután, így a felkérések beillesztése a maradék időmbe már rutinná vált. Nyomást semmiképp nem jelent, sőt, ellenkezőleg, ezek a programok tovább színesítik a mindennapjaimat.

- Hány aranyéremmel lenne elégedett?

- Elsődleges célom az, hogy az eddigi időeredményeimen javítsak a világbajnokság alatt, ha ez sikerül én már elégedett vagyok. Az örömömet csak tetézné, ha minél többször állhatnék a hazai közönség előtt a dobogó tetejére.