Észak-Korea, a világtól elzárkózó nemzeti kommunista rendszer, mely újabb rakétakísérletet hajtott végre, internetes bankrablásból pénzeli katonai programjait – írja a hvg.hu a CNN-re hivatkozva. Március közepén ugyanis ismeretlenek lenyúltak 81 millió dollárt Banglades New York-ban vezetett számlájáról. A módszerek olyanok voltak, mint amelyekkel feltörték a Sony hollywoodi irodájának kódjait. A japán cég azért került a célkeresztbe, mert filmet készített arról, hogy egy amerikai csapat meggyilkolja az ifjú diktátort, Kim Dzsong Unt.
Észak-Korea 18 állam pénzügyi intézményeit, kaszinóit fosztogatja – állítja egy szakértői jelentés. Lengyelország, India, Thaiföld és Nigéria áll a legrosszabbul.
A rezsim súlyos szankciók alatt áll, vagyis legálisan aligha szerezhet pénzt. Nemrég Kína is leállította a szén importját Észak-Koreából, hogy ezzel nyomást gyakoroljon a tömzsi „királyra”.
Van az úgy, hogy egyes diktátorok álomvilágot építenek, népüket elbutítják, testi és szellemi nyomorba taszítják, és más módon kedveskednek neki. Maguk körül csak ellenségeket látnak, akik ellen szájjal és kardcsörtetéssel hadakoznak. Az ilyenek körül nem csupán a levegő fogy el, hanem a pénz is.
Euróhamisítással viszont ma már nem lehet kibabrálni az ellennel, bosszút állni, s közben tollasodni. (Ráadásul anno a frankkal is milyen hamar lebuktak.)
De lám, egy diktatúra, ha eléggé innovatív, mégis túlélheti. Mindenesetre ezt a cikket ne nagyon mutogassák a Kossuth téren, nehogy ötletet adjon. Bár az is lehet, hogy már ismerik. Sőt…