A Madárként is ismert, népszerű egykori bunyós megválasztásának napján (04.01. - a szerk.) valószínűleg áprilisi tréfának titulálta volna, ha azt mondják neki: első elnöki sajtómegjelenésekor havazni fog. Pedig így volt: a szerda reggelre szervezett sajtóreggeli idején sűrű pelyhekben hullott a hó, amely némi esővel vegyülve egészen kellemetlen elegyet alkotott.
A médiaeseménynek otthont adó elegáns Duna-parti helyszínen persze nem az időjárás volt a téma. A frissiben lett sportvezető Balzsay Károly szövetségi kapitány társaságában mindjárt a közepébe vágott: mint mondta, szeretné, ha az ökölvívás több figyelmet kapna Magyarországon, ennek érdekében pedig a szakszövetségre szakmai és egyéb téren is megújulás vár. Egyebek mellett megreformálják a Csötönyi Sándor 21 éves elnöksége alatt többszörösen kritikával illetett szövetségi kommunikációt is – ennek mindenképpen egyik első, csalhatatlan megnyilvánulása volt a tegnapi esemény is. A sportszakmai „rendszerváltás” Kovács László programja alapján már elkezdődött – közölte Erdei.
A MÖSZ sportdiplomácia terén is "felvenné a kesztyűt" – nem utolsósorban azért, hogy a magyar versenyzők minden esetben korrekt elbírálásban részesüljenek, bárhol is mérettetnek meg. Erdei a távlati tervek között említette – a sportdiplomácia részeként – a rangos versenyek hazai megrendezésének lehetőségét, ám mint elmondta, ezzel kapcsolatban szintről szintre gondolkodnak. Elsőként az utánpótlásban, ennek megfelelően szeretnék a jövő évi U22-es Európa-bajnokság rendezését megszerezni.
S ha már a hátország: Balzsay kiemelte a Kajdi János-program bevezetését, amely háromlépcsős utánpótlás menedzselési rendszert takar, egyesületi, régiós és válogatott szinteken. Ez segítheti azoknak a fiatal felnőtt sportolóknak a boldogulását, akikről például Erdei Zsolt is beszélt a lapunknak „beiktatása előtt” adott interjújában: akik anyagi támogatás és lelkesedés híján az eddigiekben idejekorán hátat fordítottak a sportnak.
A fiatalok melletti másik sarkalatos pont, a trénerek szerepe kapcsán az elnök pozitívumként emelte ki, hogy a Testnevelési Egyetem szakedző-képzésére meghirdetett 20 hely máris betelt. A magyar trénerek száma ugyan jelenleg nem elégséges Erdei szerint, ám a meglévő szakemberekkel szerinte nincsen baj, igaz, elengedhetetlen, hogy folyamatosan képezzék magukat. „Csak így lesz esély a vezető boksznemzetek nyomába eredni” – hangsúlyozta Erdei.
A MÖSZ-elnök szerint a szövetségi szemléletváltás hamarosan mindenki számára érzékelhető lesz, eredményesség tekintetében azonban inkább hosszabb távon jöhet ki a lépés. „A következő olimpián még kisebb-nagyobb szerencsére is szükségünk lehet az éremszerzéshez, ám azt követően, 2024-ben már virítani kell, nincs mese” – nyilatkozta a népszerű Madár, aki azt közölte: a magyar ökölvívókkal kapcsolatban eddig hozzáállásbeli problémát tapasztalt, ezen pedig szintén változtatna. „A magyar bokszolók eddigi legnagyobb problémája az volt, hogy nem úgy léptek a ringbe, hogy elharapják az ellenfél torkát. Ezen kell változtatnunk.”
Amint azt Balzsay Károly elmondta, legközelebb április 29-én, Tatán gyűlik össze a magyar boksztársadalom, ahol téma lesz az új szakmai stratégia, s feláll a szakmai bizottság is. Balzsay a közeljövő céljaival kapcsolatban kiemelte: szeretné, ha az augusztusi világbajnokságon több magyar sportoló képviselhetné Magyarországot, mint a legutóbbi, két évvel korábbi kazanyi világversenyen, ahol mindössze ketten reprezentálták a piros, fehér, zöld színeket.
A vb-kvalifikációra a júniusban következő Európa-bajnokságon lesz lehetőség, a bokszszövetség megújulása viszont a jelek szerint máris elkezdődött.