Tévedett, aki azt hitte, hogy a Vlagyimir Putyin árnyékában meghúzódó és az elnök minden elképzelését végrehajtó Dmitrij Medvegyev behúzott nyakkal veszi tudomásul az ellenzék példátlanul kemény leleplezéseit. Pedig a világ számos országában belebukna egy politikus, ha azt állítanák róla, hogy irdatlan vagyont halmozott fel, kiterjedt ingatlanbirodalom birtokosa, miközben az oroszok jelentős része hétköznapi gondokkal küszködik.
Az ellenzéki Alekszej Navalnij videójában nem kevesebbet dokumentált, mint hogy Medvegyev 1,1 milliárd eurós vagyonnal, négy pompás rezidenciával, három villával, két jachttal rendelkezik, amikhez oligarchák közreműködésével jutott hozzá. A korrupció ellenes márciusi tüntetések után a független Levada Központ felmérése is azt tükrözte, hogy ez az üzenet eljutott az oroszokhoz, akik egyre nagyobb számban megválnának miniszterelnöküktől. Pillanatokig úgy tűnt, mintha Putyin levenné kezét hű szolgálójáról, s nem biztos, hogy ez a pillanat nem fog megismétlődni. Most azonban nem a leleplezőké a terep.
Politológusok szálltak ringbe, hogy elmagyarázzák, milyen nagy teher van Medvegyev vállán, amikor villámhárítóként kénytelen kivédeni a vezetést érintő bírálatokat. Nincs is más, aki szóba jöhetne utódaként, állítják, miközben egy szót sem vesztegetnek a valódi korrupciós vádakra.
A politikai információs központ vezérigazgatója, Alekszej Muhin pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy „Vlagyimir Putyin soha nem hoz káderkérdésekben döntéseket az úgynevezett közvélemény hatására.”
Medvegyev kabinetfőnöke, Natalja Tyimakova egyszerűen lesöpörte a porondról a bírálókat, mondván a miniszterelnök nem tulajdonít különös jelentőséget a közvélemény-kutatásoknak, különösen, ha azok politikai megrendelésre készültek. Maga Medvegyev pedig megelégedett azzal, hogy a korrupciós vádakra azzal válaszolt, hogy mennybe menesztette csapatát, amely képes volt fejleszteni a gazdaságot, amelynek katasztrófáját jósolták külföldön. Az Állami Dumában tartott beszédében arra szólította fel a képviselőket, hogy óvják „a világ legjobb kormányát”. A képviselők ezt készséggel meg is tették. Az „Egységes Oroszország” vezetőjétől kezdve sokan méltatták a kormányzat tevékenységét, és még a kommunista Gennyagyij Zjugjanov sem vesztegetett egyetlen szót sem a korrupciós vádakra. Az orosz médiát elöntötték a Medvegyev tevékenységét méltató cikkek, a valódi kérdés – korrupcióból származó vagyonnal rendelkezik e a kormányfő – a homályba vész.
A Medvegyev melletti kiállás sokat nem változtatott az emberek véleményén. A Levada Központ az április 7-10-ig tartott közvélemény-kutatása után 21-től 24-ig rendezett egy újabbat. Ez alatt a néhány nap alatt a kormányfő támogatottsága 2 százalékkal nőtt, a tevékenységével elégedetlenek száma azonban 54 százalék. Ami azt jelenti, hogy az orosz lakosság nem lett elégedettebb miniszterelnöke öndicsérő mondatai után sem.