CEU;lex CEU;

Fotó: Molnár Ádám

- Lex CEU - „Nincsen teljes bizalmunk a kormányban”

Ezentúl munkavállalási engedélyhez kötött a nem EU-s országból érkező oktatók alkalmazása a CEU-n. Fodor Éva, az egyetem rektor-helyettese a Klubrádióban arról beszélt, hogy ez jóindulattal értelmezve teljesíthető feltétel, hiszen ha, transzparensen és kiszámítható módon meglehet kapni, akkor nincsen semmi gond. „De talán érthető, hogy nincsen teljes bizalmunk a kormányban”. 

Nem is meglepő a bizalmatlanság, hiszen lapunk az Emberi Erőforrások Minisztériuma válaszából megtudta: a kabinet már a CEU dolgozóit is vegzálná. Ugyanis "a külföldi egyetemek foglalkoztatási jogviszonyainak vizsgálata, munkavállalóik tartózkodási és munkavállalási engedélyének vizsgálata" lesz a feladata annak a munkacsoportnak, amelyet hivatalosan a Közép-európai Egyetemmel, s más intézményekkel történő megegyezés céljával hoztak létre. 

Fotó: Tóth Gergő

Fotó: Tóth Gergő

Fodor elmondta, hogy még senki munkavállalási engedélyét nem ellenőrizték, „de nyugodtan megtehetik, mert mindenkié rendben van”. „A munkacsoportnak feladata, hogy tisztázza ennek a kérdésnek a menetét is, de jó lenne, ha fontosabb dolgokkal is foglalkoznának” - hangsúlyozta Fodor.

A rektor-helyettes jelezte, még mindig nagyon várják, hogy végre felvegye velük a kapcsolatot, hiszen a szakmai grémium ezt még nem tette meg.

Fodor a tegnapi Schmidt Mária-féle beszélgetés után nem lett nem lett optimistább a CEU jövőjét illetően. Szerinte a kormány képviselői nem tették világossá, hogy pontosan milyen feltételek teljesítését várják el az egyetemtől. 

A plakátkampány költségeit közösségi finanszírozásban gyűjtötték össze, összesen 11 millió forintot kaptak a felajánlónktól – írja a 444.