Brüsszel;nemzeti konzultáció;Bakondi György;

FOTÓ: Népszava

- Brüsszel ellen uszító levelet írt a magyaroknak Bakondi

Minden követ megmozgat a Fidesz, hogy "sikerre" vigye a nemzeti konzultációt: már az állami felső vezetőket is minden szinten bevetik a kampányban, még e-mailben is az ívek visszaküldésére kell buzdítaniuk az embereket. 

Bakondi György, a miniszterelnök belbiztonságért felelős megbízottja sem kivétel, több magyar állampolgárnak írt fideszes e-mail címéről: „Tisztelt Honfitársam! (…) Brüsszel (…) Magyarországot is arra akarja kényszeríteni, hogy illegális bevándorlókat fogadjon be. Álljunk ki Magyarországért! Ne hagyjuk, hogy Brüsszelben határozzák meg, hogy kivel kell együtt élnünk! Kérem, töltse ki és küldje vissza a Nemzeti Konzultációs kérdőívet és biztassa (sic!) erre barátait, ismerőseit is!”.

Kerestük Bakondit, de nem válaszolt kérdéseinkre, amelyekben többek között azt firtattuk, milyen körnek, honnan származó e-mail címekre küldött levelet. Megkerestük a Fidesz kommunikációs osztályát is, ahol felvetettük: Bakondi levele arra utal, hogy a nemzeti konzultáció nem halad olyan jól, mint ahogy várták, ezért kell agitálni mellette.

– Bakondi György és más fideszes politikusok is küldtek ki hasonló levelet. A nemzeti konzultáció a magyar szuverenitást kiemelten érintő ügyekről szól, ezért fontos, hogy minél többen kifejezzék a véleményüket. A konzultáció kirobbanó siker, már eddig is több mint 1,1 millió válasz érkezett – válaszolta a Népszavának Hidvéghi Balázs, a Fidesz kommunikációs igazgatója.

Elkezdődött a kvótaper
Az Európai Unió Bíróságán, Luxembourgban megkezdődött a kvótaper tegnap. Magyarország azért nyújtott be keresetet, mert 1294 menedékkérőt kellene átvennie, de egyetlen egyet sem akar. A kormányt képviselő Fehér Miklós Zoltán, az igazságügyi minisztérium főosztályvezetője azt mondta: Magyarország elismeri a tagállamok közötti szolidaritás elvét a bevándorlási válság vonatkozásában, de nem tud azonosulni azzal, hogy a terhek megosztásának a menedékkérők áthelyezése lenne az egyetlen módja. Az Európai Unió Tanácsának képviselője elfogadhatatlannak nevezte, hogy Magyarország egyfajta különleges státusra tart igényt.

 

Ma hajnalban -2,5 fokkal dőlt meg az 1928-as minimumrekord - írta az Időkép.hu.