– Éjszaka is gyakran felriadtunk arra, hogy nyolc nyelven üvölt a hangosbemondó – mondta a Délmagyarországnak Mihók Gábor, aki orvosként dolgozó élettársával két éve költözött a röszkei Felszabadulás utca legutolsó házába.
Szomszédjuknak, Szabó Zoltánéknak is hamar elegük lett a több nyelven üvöltő hangszóróból. – A beszélő masinával tele lett a hócipőnk. Gábor milliófelé telefonálgatott, de ennek a hangosbeszélőnek csak nem akart tulajdonosa lenni. Szerintem az ő harcias fellépésének köszönhetjük, hogy most csönd van – magyarázta Szabó Zoltánné.
A Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztálya azt közölte a lappal, hogy a lakosság nyugalma miatt kapcsolták ki a hangosbeszélőt.
A rendőrség illetékese azt írta, az Ideiglenes Biztonsági Határzáron a hangjelzés – két határjel között – egy 491 méteres szakaszon nem üzemel. „A leállítást a lakosság nyugalmának biztosítása indokolta. A hangjelzés kikapcsolása az érintett szakaszon nem veszélyezteti a határőrizeti tevékenységet, az államhatár őrzése élőerős megerősítéssel és technikai eszközökkel maradéktalanul megvalósul.”
Korábban az Index írta meg a magyar–szerb határra épített kerítés röszkei szakaszáról, hogy elektromos áram lehet benne, ám a figyelmeztető feliratból nem derül ki, hogy milyen erősségű áramot vezettek a kerítésbe, ahogy az sem, mekkora sérülést okozhat, ha megráz valakit. A Belügyminisztérium (BM) a tudósítást feszültségkeltésnek nevezte, kiemelve, hogy a határkerítések nincsenek áram alatt.