A tudomány mai állása szerint az UV-sugárzás természetesen káros, de ez a Ripost szerkesztőit nem zavarta abban, hogy szót adjanak Szendi Gábor programozó matematikusnak, forgatókönyvírónak, dramaturgnak, pszichológusnak, a tenyek-tevhitek.hu honlap gazdájának és egyben a paleolit táplálkozás egyik hazai apostolának, hogy kijelenthesse: az UV-sugárzásnál sokkal nagyobb gond a D-vitamin hiánya.
Valamint hogy az eddig a bőrgyógyászok által legkritikusabbnak tartott 11 és 15 óra közötti időszakban nemhogy óvakodni kell a naptól, hanem egyenesen ilyenkor érdemes napozni, hogy áramoljon a D-vitamin.
A D-vitamin valóban fontos, de szerencsére nemcsak napozással, hanem például megfelelő táplálkozással is bejuttatható a szervezetbe.
Szendi és a Ripost azonban még a délben napozás ajánlásánál is tovább mentek, a cikk konkrétan azt is állítja, hogy a naptej is kockázatot jelent, „tizenhat vizsgálatból tizenkettő rákkeltőnek találta”. Márkákat nem írnak, talán mert abból olyan per lenne, hogy még a Ripost feneketlen pénzesvödre is megérezné – írja a kormánybulvár új ámokfutásáról a 444.
A Tényekben, vagyis lényegesen nagyobb közönség előtt is elhangzott ugyanez. A riportot ide kattintva nézheti meg teljes egészében, de a "Last Days of Tények" nevű, TV2-s "gyöngyszemeket" összegyűjtő Facebook-oldal ki is mentette Gönczi Gábor felkonfját:
A riportban Szendi Gábor kerek perec kimondja, hogy igazából pont akkor kell napozni, amikor a bőrgyógyászok tiltják, vagyis 11 és 3 között, mert akkor a legintenzívebb a D-vitamin szintézis.
A Ripost-cikkhez hasonlóan ebben a riportban is elhangzik, hogy valójában a naptej az, ami rákkeltő.