osztalék;kaszinó;Vajna;

Thinkstock illusztráció

- Mesebeli osztalék Vajna kaszinóiból

Mesebeli osztalékot fizetett ki Andy Vajna két kaszinóüzemeltető vállalkozása, a LVC Diamond Kft. és a LVC Gold Kft. az elmúlt évi üzleti tevékenysége után.

 (A cégek rendelkeznek - a törvényben felső határként meghúzott - öt budapesti kaszinó működtetéséhez nélkülözhetetlen koncessziók mindegyikével.) A cégbíróságra leadott mérlegbeszámolók szerint a két társaság összesen mintegy 4,7 milliárd forint osztalékkal boldogította tulajdonosát. A tulajdonosi lánc végén egyébként egy Luxembuorgban bejegyzett, szintén a filmügyi kormánybiztoshoz kötött vállalkozás a Las Vegas Casino S.a.r.l. áll.

Az említett összegből a nagyobb tételt a LVC Diamond „tette le az asztalra”, hiszen 3,98 milliárd forintot utalt át ezen a címen. Ehhez képest az LVC Goldnak „szerény” 1,76 milliárdra futotta. A dokumentumokból arra lehet következtetni, hogy a kormánybiztos kaszinóiban a forgalmat már nem nagyon lehet tovább pörgetni. A LVC Diamond esetében ugyanis az árbevétel lényegében semmit sem változott a 2015. évi 14,3 milliárd után. A LVC Gold esetében sincs olyan drasztikus emelkedés, hiszen 7,3 milliárdról „csak” 8,4 milliárdra nőtt a forgalom. Az adózott eredmény is lényegében szinten maradt előbbi esetében idén is valamivel 4 milliárd forint feletti szintet jelöltek meg, míg utóbbi vállalkozás esetében ez 1,7 milliárd forint volt.

Ennek fényében érthetővé válik miért is kerülhetett a kormánybiztoshoz az online kaszinók működtetésének kizárólagos koncessziója. Ezzel ugyanis egy új szegmens került a szerencsejáték csoporton belülre, amely segítségével az amúgy is jelentékeny árbevételt tovább lehet növelni. Erre pedig szakértők szerint minden esély meg is van, hiszen a hazai online szerencsejáték piacot éves szinten sokan legalább 100 milliárd forintosra teszik.

Szeptembertől közli a KSH a tavaly októberi „kis népszámlálás” részleteit, amelyek irányt mutathatnak a voksolásra készülő pártoknak.