Az egyet nem értők ezt követően aláírást gyűjtöttek, hogy a testület vonja vissza a határozatot. A szervezők nem hivatalosnak szánták a petíciót, csak szerették volna megmutatni, mennyien nem értenek egyet a döntésekkel. Az íveket ezért külföldön, vagy Budapesten dolgozó hozzátartozóik, összesen 21 ember nevében, velük egyeztetve, néha meghatalmazást is kérve néhányan aláírták, s ebből lett a baj, ezt észlelve feljelentést tett a polgármester – számol be róla a Borsod Online.
Az első körben aláíró 142 embert kihallgatta a rendőrség – a választási névjegyzékben a 2016-os népszavazáskor 267 felnőtt szerepelt –, közülük két tucatot be is idéztek a kapitányságra, ahol kihallgatták, rabosították őket, köztük 80 éves nénikkel szemben intézkedtek. A bíróság végül március 24-i végzésével két vádlottat társtettesként elkövetett hamis magánokirat felhasználásának vétsége miatt, 18-at pedig bűnsegédként elkövetett hamis magánokirat felhasználásának vétsége miatt egy év próbára bocsátott.
Az ítélet felháborította az érintetteket, többen is megharagudtak a polgármesterre, hogy ilyen helyzetbe hozta őket, illetve hogy nem veszi figyelembe a véleményüket. Márciusban a testület újfent engedélyt adott a Telekommal való szerződéskötésre, nemrégiben pedig ki is jelölték a torony helyét a focipálya mellett.