Az Egyesült Arab Emírségek, Szaúd-Arábia és Bahrein azonban közölte, hogy akár évekig is fennmaradhat a Katarral szemben bevezetett bojkott, ha a kis emírség nem fogadja el az érintett arab államok követeléseit. Katar tagadja a szomszédok vádjait, miszerint terrorista szervezeteket pénzel, túl közel került Iránhoz, s mindezzel veszélyezteti a regionális stabilitást.
A közel-keleti államokat szemlátomást megosztja a Katarral kialakult vita. A megoldást nem segíti, hogy Donald Trump üdvözölte a dohai kormányzat ellen bevezetett intézkedéseket, noha a washingtoni külügyminisztérium azt tanácsolta a Fehér Háznak, hogy az Egyesült Államok helyezkedjen semleges álláspontra a konfliktusban. Jelenleg – Irán mellett – főként Törökország áll ki a tágabb térség államai közül Katar mellett, a két ország például az elmúlt napokban közös hadgyakorlatot hajtott végre.
Mohammed bin Abdulrahman al-Thani katari külügyminiszter a Reuters hírügynökség jelentése szerint közölte, hogy egyelőre nem látják jelét a blokád enyhítésének – pedig amíg ez meg nem történik, addig semmiféle párbeszédre nem hajlandók. Anwar Gargash, az Emírségek diplomáciájának vezetője viszont Londonban újságíróknak nyilatkozva figyelmeztetett, ha Katar nem hátrál meg, az Öböl-állam elszigetelése hosszú ideig fennmaradhat. Doha szerint a térség államai valójában azt nehezményezik, hogy szembefordult az autoriter államokkal, a katonai rezsimekkel.