Tehát ismét nem várható teltház: az ötnapos eseménynek helyszínt biztosító zamárdi szabadstrand befogadóképessége ugyanis egyszerre 40 ezer fő, ami öt napra 200 ezret adna ki. Az elektronikuszenei fesztivál költségvetése több mint kétmilliárd forint. Ez valamivel meghaladja a a kft. másik nagy rendezvénye, a múlt héten lezajlott, hatnapos soproni Volt forgalmát. A Balaton Sound helyszínei és fellépői is drágábbak - magyarázza az eltérést Kádár Tamás. A Balaton Sound külföldi látogatói arányát 30 százalékra becsüli. Ők főleg belgák, osztrákok és franciák, amit a cégvezető az utóbbi évek helyi reklámkampányainak tud be. Ezekben az országokban szintén léteznek nagy elektronikuszenei fesztiválok: a Balaton Sound egyediségét inkább a tópart és a fürdési lehetőség adja.
A jegyek tavaly óta 5-10 százalékkal - a Volténál kisebb mértékben - drágultak. Egy ötnapos bérlet a tavalyi 64 ezer után most 68 ezer, egy négynapos 57 ezer után 60 ezer, a napijegy pedig 18 ezer után most 19 ezret kóstál; a sátorért a tavalyi 5 ezer után idén 6 ezer forintot kell kiperkálni. Aki VIP-ként járna-kelne, annak egy 89 ezres bérletért vagy egy 39 ezres napijegyért cserébe kiemelt figyelmet szentelnek a szervezők. A magyar diákok kétezret foghatnak a bérleten. Idén is voltak - koraimadár -, illetve elővételes jegyek. Egy korsó Heinekenért 790 forintot kérnek.
A nyereségről Kádár Tamás annyit árul el, hogy a Volt az esős idő ellenére idén is körülbelül hozta a tavalyi, több százmilliós eredményt, illetve hogy tavaly a Balaton Sound ennél több profitot termelt. Remélik, ez idén is megismétlődik. Mint arról lapunk elsőként beszámolt, az idén az amerikai Providence Equity Partners tulajdonába került Sziget Kft. tavaly másfélmilliárdos nyereséget ért el. Ennek oroszlánrészét a legnagyobb rendezvény, az augusztusi Sziget fesztivál hozta, de ismereteink szerint a Balaton Sound is félmilliárdnál többet fialt. A fesztivál idei legnagyobb fellépői Tiësto, Armin Van Buren, Kygo, Hardwell, illetve Axwell /\ Ingrosso.