A rendőrség ugyanis nem talált bizonyítékot, hogy a csecsen vállalkozó kényszerítette volna a videóra Komáromy Gergelyt.
Mint ismert: Komáromy Gergő nyilvánosan, egy videóban kért bocsánatot a Szabadság téri emlékmű megdobálása miatt, ám a civil aktivista azt is hozzátette, hogy felkereste egy Magyarországon élő csecsen férfi, aki azzal fenyegette, hogy - ha nem kér bocsánatot - ismer egy csomó embert, „akik másmilyenek, mint ő, és most teljesen fel vannak dúlva, és veszélyben vagyok én is meg a családom is” – mondta a 168 óra videójában.
Az ügyben Tényi István, a fel-és bejelentéseiről ismert magánszemély tett feljelentést kényszerítés gyanújával az V. Kerületi Ügyészségen.
A Magyarországon évek óta vállalkozóként dolgozó Daszajevvel szemben korábban a bevándorlási hatóság és a titkosszolgálatok is vizsgálatot indítottak, ám egyelőre nem tudni, hogy milyen eredménnyel.
A vodka behozatalával foglalkozó grozniji férfi egyébként egy Budapesten élő, jól menő üzletember, több mint egy évtizede kapott letelepedési engedélyt Magyarországon. A Magyar Nemzet korábban kiderítette, hogy Magomednek van egy magyar ügyvéd-üzlettársa is, aki több kormányzati pályázatot is nyert. A Lánchíd Rádiónak pedig korábban azt mondta a csecsen férfi, hogy van barátja a magyar parlamentben. A Fidesz erről semmit nem tud, de azt ígérték, mindenkit megvédenek. „Magyarország minden állampolgárát megvédi, és igyekszünk a határon túl is így járni, az üggyel kapcsolatban szeretnék egy idézettel válaszolni: a harcot, amelyet őseink vívtak, békévé oldja az emlékezés” – reagált még áprilisban az emlékmű dobálására Hidvégi Balázs, a Fidesz kommunikációs igazgatója.