Gorka a most távozó Bannon híroldalánál, a Breibart Newsnál dolgozott, és mivel egyértelműen Bannon embereként került be az elnök környezetébe, a felvetés több mint logikus. Már csak azért is, mert a Fehér Házban dúló belharcok láthatóan abba a szakaszba léptek, amikor a csatákból egyelőre győztesként kikerülő új kabinetfőnök, John Kelly ex-tábornok épp megpróbálja kitakarítani Bannon embereit Trump környezetéből - írja az Index. Ezt támasztja alá, hogy július végén Sean Spicer ex-szóvivő lemondását követően pár nappal főnöke és szövetségese, Reince Priebus is távozni kényszerült a Fehér Házból.
Nem ez az első alkalom, hogy a külföldi sajtóban felröppent az amerikai elnökhöz legközelebbi magyar kirúgásának a híre. Áprilisban a Daily Beast magas rangú belső forrásokra hivatkozva írta, hogy Gorkának olyan pozíciót keresnek, amihez nem kell megfelelnie a nemzetbiztonsági ellenőrzésen, mivel ezen a terrorellenes szakértő nem ment át. Az Index szerint a tanácsadót nem is engedik a nemzetbiztonsági tanács mindennapi ügyeiben részt venni, új pozíciót viszont még nem találtak neki, így gyakorlatilag nincs mit csinálnia.
A bizalom már az elnök beiktatásának napján megingott Gorkában, mikor a Vitézi Rend, egy Horthy-alapította szélsőséges csoport jelvényét viselte. A liberális amerikai sajtó botrányosnak tartotta, hogy a terrorellenes tanácsadó egy, ahogy például az Atlantic értékelte, kvázi náci jelvényt viselt az elnök beiktatására. Gorka először nem nyilatkozott az ügyben, később viszont azt mondta, nem felesküdött tagja a Vitézi Rendnek.
Gorka mellett szólnak viszont a tanácsadó heves médiaszereplései, Trump ezért is választotta a kabinetjébe, mert úgy látta, hogy jól tudja kommunikálni terrorellenes politikáját. A trumpista Breitbartról a Fehér Házba került Gorka legelhíresültebb pillanata talán az volt, mikor nem akart válaszolni a kérdésre, hogy Trump vallásnak tartja-e az iszlámot.