Sukoró;Tátrai Miklós;Császy Zsolt;Sukoró-per;

2017-09-19 14:23:00

Gyurcsány: "érintett vagyok" - Börtönbe vonult Császy (Fotók)

Ma vonult börtönbe Császy Zsolt, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. volt értékesítési igazgatója, miután Tátrai Miklóssal együtt, harmadfokon ítélte jogerősen letöltendő börtönbüntetésre a Kúria a 2008-as sukorói telekcsere ügyében. Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök Tökölön elismételte az általa korábban hangoztatott állításokat, miszerint Császy és Tátrai koncepciós per áldozatai, akiknek azért kell börtönbe vonulniuk, hogy "a regnáló hatalom kiélhesse bosszúvágyát". 

A Demokratikus Koalíció (DK) elnöke a tököli börtön bejáratánál tartott sajtótájékoztatót Császy Zsolttal. Mint ismert, az MNV Zrt. volt értékesítési igazgatója két és fél év letöltendő börtönbüntetésre ítélte hűtlen kezelés kísérlete miatt június 8-án, harmadfokon a Kúria, míg Tátrai Miklós volt vezérigazgatót három év börtönnel sújtották; ő már augusztusban megkezdte jogerős büntetése letöltését.

Gyurcsány Ferenc a sajtótájékoztatón úgy fogalmazott: "érintett vagyok az ügyben, mert ezek a fiúk a szabadságukat adták oda, hogy engem hazugságokon keresztül ne lehessen megvádolni".

A volt miniszterelnök kitért arra, hogy politikai foglyoknak tekintik az elítélteket. Hozzátette, hogy élni fognak a DK-sok a parlamenti képviselői jogaikkal és rendszeresen ellenőrizni fogják a fogvatartottak körülményeit, bemennek és tájékoztatást kérnek a helyzetükről.

Császy Zsolt, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. volt értékesítési igazgatója Gyurcsány Ferenc korábbi miniszterelnök és Herényi Károly, az Magyar Demokrata Fórum (MDF) volt elnökhelyettese Tökölön

Császy Zsolt, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. volt értékesítési igazgatója Gyurcsány Ferenc korábbi miniszterelnök és Herényi Károly, az Magyar Demokrata Fórum (MDF) volt elnökhelyettese Tökölön

Császy Zsolt a sajtótájékoztatón úgy nyilatkozott, hogy addig, amíg igazságot nem szolgáltatnak nekik, ennek az ügynek nem lesz vége. Hozzátette, hogy folyamatban van egy alkotmányjogi panasz is az ügyben, de kénytelenek elmenni Strasbourgig is.

Tátrai Miklós és Császy Zsolt az ítélet szerint legkorábban büntetése kétharmadának letöltése után kerülhet feltételes szabadságra, ennek alapján - az adható kedvezményeket és az eddig előzetes letartóztatásban töltött hónapokat is leszámítva - hozzávetőleg egy-másfél évre kell börtönbe vonulniuk.