"Moszkva meggyőződése, hogy az észak-koreai probléma esetében nincs alternatívája a politikai, diplomáciai megoldásnak" - mondta Peszkov.
"Minden más típusú kísérletnek, amely ennek a csomónak a kioldására irányul, potenciálisan nem kívánatos, sőt, katasztrofális következményei lehetnek" - tette hozzá, és ismételten visszafogottságra szólította fel a feleket. Megerősítette Moszkva álláspontját, hogy a Kelet-Ukrajnában küldendő ENSZ-missziónak kizárólag az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet (EBESZ) megfigyelőinek biztonságát kell felügyelnie. Hangsúlyozta, hogy az orosz javaslatban egyáltalán nincs szó a kéksisakosoknak az orosz-ukrán határ mentén való elhelyezésére.
Moszkva álláspontja nem egyezik Kijevével a kelet-ukrajnai ENSZ-békefenntartást illetően. Vlagyimir Putyin orosz elnök szeptember 5-én közzétett javaslatában hangsúlyozta: az ENSZ-békefenntartóknak vigyázniuk kellene az EBESZ munkatársainak biztonságára a demarkációs vonal mentén. Kiemelte, hogy ez kizárólag az önhatalmúlag kikiáltott donyecki és luhanszki "népköztársaságok" beleegyezésével valósulhat meg. Putyin egy későbbi nyilatkozatában annyit változtatott álláspontján, hogy kéksisakosok máshol is állomásozhatnak a térségben. Fenntartotta viszont azt a követelését, hogy feladatuk kizárólag az EBESZ biztosítására szorítkozzon.
Kijev amellett, hogy szeretné, ha ENSZ-békefenntartók jelen lennének a kelet-ukrajnai szakadár területek teljes egészében beleértve az ukrán-orosz államhatárt, ragaszkodik ahhoz is, hogy a kéksisakosok között ne legyenek oroszok, mivel Oroszországot agresszornak tekinti.
Dmitrij Peszkov sajtótájékoztatóján ismételten kitért az elől, hogy kommentálja a "telefonos terrorizmusnak" elnevezett, szándékosan félrevezető névtelen hívássorozatot, amely miatt az elmúlt csaknem két hét alatt több tucatnyi orosz városban emberek tízezreit kellett evakuálni. Hivatalos magyarázat eddig még nem hangzott el Moszkvában a történtekre.