Garancsi István FOTÓ: Népszava
Úgy tudjuk, a Mol a BudaPart főterén lévő telket szintén Garancsiéktól vette. A 120 méter magas épületet, amit 2021-ben adnának át, a Mol saját beruházásban képzelte el. A teveket a brit Foster + Partners és a magyar FintaStúdió készíti. A kivitelezésre szakértők szintén a Garancsi-féle Marketet tartják a legesélyesebbnek. A toronyházban 2500 munkahelyet alakítanak ki. A teljes bruttó terület megközelíti a 83 ezer négyzetmétert. Árról nincs hír, de Hernádi Zsolt elnök-vezérigazgató a Mol-dolgozóknak állítólag azt ígérte: nem lesznek szűkmarkúak.
Ehhez képest a belső tájékoztatón ismereteink szerint az is elhangzott, hogy kevés lesz a gépkocsiparkoló: Hernádi Zsolt javaslata szerint, aki csak teheti, érkezzen kerékpárral. Az építkezést a Mol azzal indokolta, hogy munkatársai jelenleg öt kerületben és 11 épületben tevékenykednek.
Petz Raymund, a GKI ügyvezetője megkeresésünkre a közölt adatok alapján négyzetméterenként egymilliós - összesen tehát közel százmilliárdos - árat becsült. Szakértők szerint a Mol Október huszonharmadika utcai, ikonikus székháza évtizedek óta megérett a kiköltözésre.
Az 1970-ben épült, a 90-es évekig a Mol-előd OKGT központjaként üzemelő épület az Építészfórum szerint még a hetvenes évek szocialista lendületében épült; valódi építészeti igényesség nem érzékelhető sem a homlokzat megjelenésében, sem a térkapcsolatok kialakításában. A Mol székháza, amelyben még igazi Kádár-kori hangulatot árasztó páternoszter is üzemel, semmiképp sem illik egy évi több ezermilliárdos forgalmú, a világ közel félszáz államában jelen lévő cégcsoporthoz.