Hayley Geftman-Gold, aki egyúttal a CBS jogtanácsosa is volt, még hétfő éjjel bocsánatkérő közleményt adott ki, amelyben "védhetetlennek" nevezi saját kijelentését, melyet "őszintén sajnál". Az elbocsátott CBS-alelnök világossá teszi, hogy "szégyenletes" bejegyzése nem tükrözi korábbi munkaadója, kollégái, családja és barátai nézeteit, sőt, még a saját nézeteit sem. "Ennek az értelmetlen erőszaknak a legmélyebb együttérzést kell kiváltania" - húzta alá Geftman-Gold.
A CBS a Fox News hírcsatorna megkeresésére leszögezte: Geftman-Gold körülbelül egy évet töltött a cégnél, megsértette a vállalat normáit, és többé már nem a CBS alkalmazottja. A szóvivő hangsúlyozta, hogy az elbocsátott alelnök nézetei "mélyen elfogadhatatlanok a CBS valamennyi munkatársa számára", egyúttal együttérzését fejezte ki a tragédia sebesültjeinek és az áldozatok családtagjainak.
New York állam ügyvédi kamarája hétfőn petíciót fogalmazott meg, amelyben elítélte Geftman-Gold "helytelen szakmai viselkedését". A petíciót hétfőn késő estig mintegy ezren írták alá. Donald Trump elnök hétfőn rövid beszédében leszögezte: a Las Vegasban elkövetett tömegmészárlás "velejéig gonosz cselekedet" volt. Az elnök elrendelte, hogy az országban péntekig mindenütt engedjék félárbócra az amerikai zászlót, feleségével együtt pedig szerdán Las Vegasba látogat.
Tovább nőtt a halálos áldozatok száma
Helyi idő szerint hétfő kora estére elhunyt a tömegmészárlás ötvenkilencedik áldozata.
A countryfesztiválon mintegy 22 ezren vettek részt, 527 sebesültet kórházakban ápolnak. Sok halálos áldozatot még mindig nem sikerült azonosítani.
Az amerikai televíziók mindegyikében a halálos áldozatok képeit mutatják be és családtagok, ismerősök segítségével elevenítik fel életüket: vannak köztük fiatalok, középkorúak és nagymamák, nők és férfiak, ápolónő, egyetemi jégkorong-csapat edzője, tanár, szolgálaton kívüli rendőr. Az ABC és a CNN televíziók helyszínről tudósító riporterei a kórházakban ápoltak közül kerestek fel néhányat.