A westminsteri parlamentben napról napra jobban dagadó erkölcsi botrány a brit konzervatív és munkáspárti politikusokat egyaránt érinti. A hét elején a világhálón is napvilágot látott az a hivatalosan titkos “piszkos dosszié”, melyben immár negyven tory képviselő neve szerepel. A gyanúsítások politikusok közötti, konszenzuson alapuló szexuális kapcsolatokról, - például a jelenlegi belügyminiszter, Amber Rudd és a nálánál tizenkét évvel fiatalabb fekete képviselő, Kwasi Karteng viszonyáról – és szexuális molesztálási, illetve “nem konvencionálisként” aposztrofált nemi aktusokról egyaránt szólnak. További legalább öt munkáspárti képviselő, köztük az árnyék-kormány tagjai keveredtek bele a skandalumba.
Theresa May kormányfő megbízta a köztisztviselői kar fejét, Jeremy Heywoodot, hogy készítsen jelentést a Házban uralkodó áldatlan szexuális állapotokról. Az alsóház konzervatív vezetője, Andrea Leadsom bejelentette, napokon belül zaklatás-ellenes szabályok kerülnek bevezetésre. A kormány tagjai elveszíthetik állásukat, ha kiderül, “kényes helyzetbe hozták parlamenti munkatársaikat”. Leadsom új, független sérelmi eljárást ígér a westminsteri és azon túli nemi atrocitások büntetésére, illetve jövőbeni megakadályozására.
A molesztálási ügyben eddig involvált 40 politikus közül a legmagasabb rangú Damien Green, Theresa May oxfordi egyetemi társa, tényleges miniszterelnök-helyettes. A 61 éves, családos vezetőről egy fiatal kritikus és irodalmár, Kate Malby azt állította, hogy másfél évvel ezelőtt, a fűző történetéről a The Times napilap számára írt könnyed hangvételű cikkének megjelenése után Green telefonüzenetben gratulált, egyben meghívta egy pohár italra. A lány, akinek szülei Green szoros barátai, nem reagált az invitálásra, miután előző találkozásuk során a tory potentát “ha csak egy pillanatra is, hozzáért a térdéhez”. Ugyanezt az indiszkréciót követte el tizenöt évvel ezelőtt a jelenlegi, nagy becsben tartott nemzetvédelmi miniszter, Sir Michael Fallon egy rádiós újságíróval, Julia Hartley-Brewerrel szemben, aki az incidenst most felidézve kijelentette, “nem tekinti magát áldozatnak”.
Több politikus tart "túlreagálástól" és "boszorkányüldözésről". Barátságos, bár nem értékelt simogatásoknál összehasonlíthatatlanul komolyabb esetről számolt be Bex Bailey, a Munkáspárt Országos Végrehajtó Bizottságának volt tagja, akit 2011-ben, 19 éves korában egyik felettese egy pártrendezvényen megerőszakolt. Amikor két évvel később be akarta jelenteni a történteket a Labour vezetésének, azt a tanácsot kapta, álljon el ettől, mert árthat a karrierjének. A Munkáspárt független vizsgálatot indított az ügyben.