A horvát üzletember akkori vallomása szerint Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója tízmillió euróval vesztegette meg a volt horvát miniszterelnököt az irányításátadás érdekében, a pénzt az ő svájci számlájára utalva. Ehhez képest az eljárásokban a summa tényleges gazdájaként bejelentkezett a Mollal üzleti kapcsolatban álló Mihail Gucerijev orosz oligarcha, fájlalva: Jezicnek ugyan beruházásokra küldte a pénzt, de azok nem valósultak meg és az összeget se kapta vissza.
Jezic évekkel ezelőtt a juttatás azonnali átutalását ígérte a horvát bíróság számára, ám ez máig nem történt meg. A Svájcban máig zavartalanul élő Jezicet az ottani testület hiteltelennek és ellentmondásosnak nyilvánította. Az Ivo Sanader és Hernádi Zsolt éttermi megbeszéléséről szóló, szintén bizonyítékként kezelt videofelvétel montírozottnak bizonyult, a Sanadert korábban nem jogerősen tíz év börtönre ítélő Ivan Turudic bírót pedig elfogultnak minősítették. (A felhozott vádakat mind Sanader, mind Hernádi és a Mol végig élesen tagadta.) A genfi testület Zágráb ama panaszát se igazolta vissza, miszerint a Mol megsértette volna az INA fejlesztésére tett vállalásait. A helyi lap szerint az eljárás minden lényeges pontban elmarasztalta a kezdeményező horvát kormányt.
Zágrábnak azonban ez se szegte kedvét: azóta polgári keresetben sikertelenül mentek neki a választott bírósági verdiktnek, illetve Hernádi Zsolt ellen úgy él európai elfogatóparancsuk, hogy azt ma már egy állam se veszi komolyan.
Noha Andrej Plenkovic horvát kormányfő tavaly pont szenteste napján tartotta szükségesnek bejelenteni, hogy a horvát kormány kész visszavásárolni az INA Mol-tulajdonú 49 százalékát, azóta ebben se történt érdemi lépés.