Továbbra is érvényben marad az orosz állami doppinglaboratórium, a Rusada felfüggesztése, erről döntött Szöulban a Nemzetközi Antidopping Ügynökség (WADA). A központi labor működését az úgynevezett McLaren-jelentés - amely szerint Oroszországban államilag irányított, szisztematikus doppingolás folyik - után függesztették fel. A WADA felszólította Oroszországot a tiltott szerek használatának szigorúbb ellenőrzésére, az államilag támogatott doppingolás beszüntetésére. Mivel Oroszország a hét elején bejelentette, hogy továbbra sem ismeri el a jelentésben leírtakat, az ország sportolóit érintő doppingügyek egyedi esetek, a WADA továbbra sem engedélyezi a Rusada működését.
Mindez hatással lehet az orosz sportolók részvételére nemzetközi versenyeken is. A Nemzetközi Paralimpiai Bizottság (IPC) a 2014-es szocsi téli paralimpián nem engedte elindulni az orosz sportolókat, és a 2018-as pjongcsangi játékokon is csak akkor ad rajtengedélyt az ország paraversenyzőinek, ha az oroszok elismerik és magukra nézve kötelezőnek tekintik a McLaren-jelentésben leírtak végrehajtását.
A Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) a Rusada újbóli megnyitásáig a versenyein minden alkalommal egyenként bírálja el az orosz sportolók nevezéseit, és dönt azok elfogadásáról vagy elutasításáról. A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) decemberben dönt arról, hogy ott lehetnek-e az oroszok a pjongcsangi téli olimpián.
A McLaren-jelentés megállapításai Grigorij Rodcsenkov vallomásán alapulnak. A Rusada korábbi vezetője az amerikai titkosszolgálat, az FBI tanúvédelmi programjának keretein belül az Egyesült Államokban bujkál. Oroszország többször kérte már a kiadatását, eredménytelenül.