Az MSZP elnöksége előzetes hozzájárulását adta Bangóné Borbély Ildikó csepeli egyéni választókörzetben való indulásához – értesült a Népszava. A döntés még nem végleges, a jelölésre ugyanis még a párt választmányának, valamint a kongresszusnak is rá kell bólintania.
- Az MSZP azt szeretné, ha az ellenzéki pártok 2014-hez hasonlóan közös jelöltekkel és közös listával vágnának neki a választásoknak. Az Együtt most nem hajlandó erről tárgyalni, de bízunk abban, hogy megváltoztatják az álláspontjukat a szombati küldöttgyűlésükön - mondta lapunknak Budai Bernadett, az MSZP sajtósa. Szerinte ha Juhász Péterék nem akarnak velük együttműködni, akkor nem várhatják el a szocialistáktól, hogy ne indítsanak saját jelölteket.
Az Együtt és az MSZP között azt követően indult meg az üzengetés, hogy a hétvégén kiszivárgott Bangóné csepeli indulásának híre. A körzetben 2014-ben Szabó Szabolcs, az Együtt politikusa nyert Németh Szilárd rezsibiztos ellen. Kunhalmi Ágnes, az MSZP budapesti elnöke az Indexnek azt mondta, hogy a szocialisták felajánlották december végén Szabónak, legyen ő a jelölt, "még az MSZP-be se kellene belépnie". Szabó január 2-án jelezte neki, hogy nem tudja vállalni az indulást az MSZP és a Párbeszéd színeiben, csak az Együtt logója alatt. Kunhalmi szerint ezek után nem tud mit tenni az MSZP, a választási törvény szerint saját logóval kell jelöltet indítani, így kerestek saját jelöltet, ő lett Bangóné Borbély Ildikó.
Juhász Péter, az Együtt elnöke lapunknak azt mondta, hogy Szabó Szabolcs nem csak megnyerte a körzetet 2014-ben, hanem azóta „rendkívül aktívan dolgozott a csepeliekért”, ráadásul helyben ő rendelkezik a legnagyobb aktivista hálózattal. A Demokratikus Koalíció egyébként szintén úgy látja, hogy az Együttnek járna a jelölés joga, négy évvel ezelőtt ugyanis elhozták a körzetet. Állításuk szerint az MSZP-DK megállapodás is úgy szólt, hogy Szabó Szabolcs, valamint a független Kész Zoltán ellen nem indítanak jelölteket.
Budai Bernadett lapunknak ugyanakkor cáfolta, hogy valaha is lemondtak volna a csepeli jelölés jogáról, azt azonban elismerte, hogy Kész Zoltán más elbírálás alá esik majd. - Kész Zoltán külön fejezet, mert ő elhozta a kétharmadot a Fidesztől. Nincs még végleges döntés erről, de van arra hajlandóság, hogy ugyanúgy függetlenként induljon az ellenzéki pártok támogatásával, mint korábban – mondta.
Budai Bernadett azt is elmondta, hogy több olyan egyéni körzetben is készek jelölteket indítani, ahol az Együtt politikusa lenne a jelölt. Ilyen lehet például a Békés megyei 3-as körzet, ahol Bod Tamás indulna, valamint a Budapest 1-es körzet, ahol Juhász Péter pártelnök mérettetné meg magát. - Ha nem tudunk leülni tárgyalni, akkor nyilván ezekben a körzetekben is lesz jelöltünk – mondta a szocialisták sajtósa, aki lapunk azon információját is megerősítette, hogy az V. kerületben a részükről – az alig ismert - Kovács Alex neve is szóba került, mint lehetséges jelölt.
Németh Szilárd mindenesetre nem aggódik, bárki is indul majd ellene tavasszal. Mai sajtótájékoztatóján ugyanis az esetleges jelöltekről azt mondta: "nekem teljesen mindegy, jöhet bármelyik, nem érdekelnek (...), felőlem Gobbi Hilda is elindulhat".
Az ellenzéki és "pártnélküli" választópolgárok szerint inkább közös ellenzéki lista és közös jelöltek segítségével lehetne könnyebben leváltani a kormányt, mint külön listákkal és koordinált egyéni jelöltállítással: előbbit 51, utóbbit 21 százalékuk tartja hatékonyabbnak - adta hírül a 24.hu a Ténygyár és a ZRI Závecz Research kutatását ismertetve. Mindkét csoport többsége szerint a Jobbik részvétele segítené a kormányváltást, s csupán negyedük gondolja, hogy a velük való koordinálás inkább gyengítené a kormányváltás esélyét.