nemzetbiztonsági bizottság;Szél Bernadett;"Stop Soros";

2018-01-25 10:02:00

Orbán és a Fidesz is kihagyta a nemzetbiztonsági bizottság ülését

Orbán Viktor nem ment el a bizottság ülésére, a Fidesz pedig Szél Bernadettre hivatkozva kivonult onnan. Molnár Zsolt bizottsági elnök levélben kér tájékoztatást Soros Györgytől.

Látványos botrányt rendezett a parlament nemzetbiztonsági bizottságának fideszes többsége a testület csütörtök reggeli zárt ülésén: Németh Szilárd alelnök és a bizottság kormánypárti tagjai - arra hivatkozva, hogy Szél Bernadett (LMP) bizottsági tag személye „nemzetbiztonsági kockázatot" jelent egy Soros Györgyről szóló ülésen - elhagyták az üléstermet.

Ahogy azt korábban megírtuk: Németh Szilárd azután kezdett bele meglehetősen átlátszó hecckampányába az LMP-s képviselőnővel szemben, hogy a bizottság MSZP-s elnöke, Molnár Zsolt, illetve az ellenzéki tagok meghívták Orbán Viktor miniszterelnököt a testület ülésére, hogy válaszoljon az ellenzék kérdéseire a titokban befogadott 1300 bevándorlóról és mutasson fel valami bizonyítékot az évek óta hangoztatott Soros-tervről. Orbán azonban "elfoglaltságaira hivatkozva" nem ment el a csütörtöki ülésre. Helyette Németh Szilárd dobta be magát, aki szakmai ámokfutásnak beillő folyosói nyilatkozataiban végül még Molnár Zsolt bizottsági elnököt is "nemzetbiztonsági kockázatnak" nevezte.

Tette ezt úgy, hogy a bizottság alelnökeként pontosan tisztában kell lennie azzal, a testületi tagok mindegyikét alaposan átvilágította az Alkotmányvédelmi Hivatal (AH). Ráadásul Szél Bernadett az elmúlt években számtalan zárt ülésen vett részt, ahol a titkosszolgálatok vezetői sok minősített államtitkot osztottak meg a képviselőkkel, és Soros György személye is szóba került. Érdekes mód akkor a Fidesz részéről nem merültek fel nemzetbiztonsági aggályok a képviselőnővel szemben.

Molnár Zsolt szerint Orbán távolmaradásával bebizonyosodott, hogy "ahogy boszorkányok, úgy Soros-terv sincsen”. Az elnök közölte: mivel a magyar közélet két éve nem tud elszakadni a Soros-kérdéstől, így most arra kéri Soros Györgyöt, hogy levélben tájékoztasson az álláspontjáról. A képviselő lapunkkal közölte: azt, hogy kinél merül fel nemzetbiztonsági kockázat, továbbra sem a fideszes képviselő, hanem az Alkotmányvédelmi Hivatal dönti el, de szerinte biztos, hogy Németh Szilárd "demokráciakockázatot" jelent.