luxus;atombunker;világvége;luxusbunker;

Illusztráció: Shutterstock

- XXI. századi luxus az atombiztos bunker

Az utóbbi években világszerte megnövekedett az érdeklődés a nukleáris bunkerek iránt, a leggazdagabbak ugyanis érthető módon szeretnék bebiztosítani életüket, ha véletlenül globális katasztrófa történne, legyen az egy becsapódó aszteroida, egy halálos járvány vagy a III. világháború kitörése. A 24.hu gyűjtötte össze a piacvezető bunkerépítőket.

Ha valakit arról kérdeznek, milyennek képzel el egy atombiztos búvóhelyet, akkor valószínűleg egy konzervételekkel és kiságyakkal telerakott betonszobát lát maga előtt, de a mai létesítmények színvonalát már meg sem közelíthetik a XX. századi elődjeik.

Rising S Company
Donald Trump megválasztása után ugrásszerűen megnőtt a Rising S Company ügyfélkore. A cég atombiztos lakhelyei 45 ezer dolláros (11,2 millió forintos) árnál kezdődnek. Természetesen nem feledkeztek meg a fényűző életmód kedvelőiről sem, nekik tökéletes választás lehet az Aristocrat névre keresztelt bunker. Van benne bowlingpálya, játékterem, ping-pong asztal, tornaterem, úszómedencék és egy hatalmas zöld szoba, ahol szinte végtelen táplálék terem. Ezért 8,35 millió dollárt (2 milliárd forintot) kell fizetniük az érdeklődőknek.

Vivos
A dél-dakotai Vivos xPoint egykori katonai bunkerekből áll össze. Az épületegyüttes jelenleg 5000 férőhelyes. Az árak 25 és 200 ezer dollár (6 és 50 millió forint) között mozognak. Olyan, mint egy kisváros, hiszen az emberek színházba járhatnak, a gyerekek osztályteremben tanulhatnak, a nap végén pedig a medencében és a konditeremben fújhatja ki mindenki a gőzt. A még nagyobb luxusra vágyó ügyfelek számára pedig ott van a modernkor Noé bárkájaként emlegetett Vivos Europa One, Németországban. Ebben 34 privát lakosztályt hoztak létre, melyek alapterülete nem kevesebb, mint 230 négyzetméter.

Mint az egyik cég tulajdonosa elmondta, ha valakinek a XXI. században nincs bunkere, az kicsit olyan, mintha nem lenne autóbiztosítása.

A teljes cikk itt olvasható.