Nem csitulnak az LMP körül kialakult belharcok, ráadásul kiderült, már április 8-a előtt is komoly ellentétek feszültek egymásnak a pártban. A "háború" a teljes önállóság hívei és a más pártokkal együttműködést keresők közt tört ki. Már három hete etikai eljárás folyik Hadházy Ákos lemondott társelnök és egyes visszalépett képviselőjelöltek, (információnk szerint például a Kunhalmi Ágnes javára visszalépő és így a szocialista politikust győzelemhez segítő aspiráns ellen), amiért a párt döntésével szemben együttműködést kerestek más ellenzéki pártokkal. A Magyar Nemzet szerint a mára fegyelmi szakaszba jutott eljárás kezdeményezője Sallai Róbert Benedek leköszönő képviselő, aki beadványában azt írta: Hadházy „a párt stratégiai céljait súlyosan veszélyezteti”, sőt, Sallai benyomása szerint „más pártok érdekeiért és céljaiért dolgozik”.
Érdemes megemlíteni, hogy Hadházy a minap – ahogy lapunk is beszámolt róla – arról beszélt, hogy Sallai, Schiffer András egykori elnökkel együtt perrel fenyegette meg azokat a képviselőjelölteket, akik visszalépést fontolgattak más pártok javára. Schiffer szerint ez szemenszedett hazugság. A Magyar Nemzetnek ugyanakkor azt elismerte, hogy valóban kértek jogi szakvéleményt az engedély nélküli visszalépések esetleges következményeiről egy kollégájától. Sallai, aki Schiffert a "cimborájának" nevezte, a 444 kérdésére indulatosan szögezte le: Schiffer soha senkit nem buzdított peres eljárásra. Azt állította, hogy ő maga sem fenyegetett senkit ilyesmivel, pusztán figyelmeztette az érintetteket a veszélyre. Schiffer jogi lépéseket is fontolgat Hadházyval szemben, amire a leköszönő társelnök lapunknak úgy reagált: „állok elébe, tényekkel tudom igazolni az igazamat.”
Hadházy egyébként a választás éjszakán már bejelentette a lemondását, egyúttal minden ellenzéki pártvezető kollégáját erre szólította fel. Arra a kérdésünkre, hogy Szél Bernadettnek, az LMP miniszterelnök-jelöltjének is így kellene-e tennie, azt mondta: biztos benne, hogy Szél is mérlegelni fog.
Az még nem világos, hogy ebben a kérdésben miként döntött a politikus, de az biztos: részt vesz a következő Országgyűlés munkájában is. „Nem demokráciában politizálunk, ez a választójogi rendszer, amelyet felépítettek, hatalmas erőt feltételez az egyik oldalon és egy másikat a másikon. Ezért kellett volna a teljes koordináció, engem azért kiátkoztak, hogy azt mertem mondani, a balos és a jobbos üljön egy asztalhoz” - indokolt a Hír Tv-ben Szél Bernadett. Többen felvetették, hogy újabb, a harmadik fideszes kétharmadnál van-e értelme ennek, és nem bojkottal kellene próbálkozni inkább. Szél szerint ez legitim eszköz, de nem biztos benne, hogy a teljes bojkott azt eredményezi, amit várunk tőle.
Az MSZP-nél sem józanodtak még ki a sima választási-buktából: továbbra is tanácstalanok, de keresik a kiutat a helyzetükből. Karácsony Gergely, a szocialisták és a Párbeszéd listavezetője a Hír TV-nek megerősítette korábbi ígéretét, miszerint csak győzelem esetén hagyná ott a zuglói polgármesterségét.
A Jobbik – miután Vona Gábor leköszönt az elnökségről és a parlament munkájában sem vesz részt – folytatta hétfői elnökségi ülését, de lapzártánkig nem derült ki, ki léphet Vona helyébe.